Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9313
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie trzeba wypowiadać umów śmieciowych!

Wtorek, 26 marca 2013, 8:22
Aktualizacja: Środa, 27 marca 2013, 12:45
Autor: UM
W mediach pojawiła się informacja, że właściciele i zarządcy nieruchomości muszą możliwie najszybciej wypowiadać umowy o odbiór śmieci z dotychczasowymi usługodawcami, bo inaczej po 1. lipca br. będą płacić podwójnie. – Nie musza wypowiadać umów – twierdzi zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj.

– Przepisy w tym względzie pozwalają przyjąć interpretację wygodniejszą dla mieszkańców i Miasto taką właśnie przyjęło, zresztą ogólna wykładnia zapisów kodeksu cywilnego jest dokładnie taka sama. Uznaje się, że umowy na odbiór odpadów po dniu 31 czerwca 2013 stają się automatycznie bezprzedmiotowe i nie ma potrzeby ich wypowiadania – wyjaśnia Hubert Papaj.

- Nie ma bowiem wątpliwości, że od dnia 1 lipca 2013 r. (wtedy wchodzi w życie tzw. ustawa śmieciowa – dop. red.) usługę odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkiwanej przez jeleniogórzan może świadczyć wyłącznie przedsiębiorca, z którym umowę zawarło Miasto. Inny przedsiębiorca, jeśli nawet do tego czasu był związany umową z zarządcą jakiejś nieruchomości nie będzie miał prawa odbierać odpadów, więc taka, dawniej podpisana umowa, przestaje być źródłem wzajemnych praw i obowiązków – tłumaczy zastępca prezedynta.

- Jelenia Góra jeszcze nie wyłoniła firmy (firm), które będą odbierać odpady, więc ta sprawa jest jeszcze przed nami. Przygotowujemy kilka rodzajów informatorów, w których będziemy wyjaśniać wszelkie szczegóły funkcjonowania firm, systemu segregacji, itp. Tymczasem oczekujemy na zwrot ankiet, w których poszczególni lokatorzy zadeklarują ew. wolę segregacji odpadów. Sukcesywnie będziemy publikować uściślające informacje w tej kwestii - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
605
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Kilometry
Teraz miną się dwa pociągi
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group