Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7592
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie rób sąsiadom, co tobie niemiłe

Piątek, 22 kwietnia 2011, 7:48
Aktualizacja: 7:50
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Nie rób sąsiadom, co tobie niemiłe
Fot. Agrafka
W wielu domach trwają już wiosenne i przedświąteczne porządki. Jedni kładą kwiaty na klatki schodowe, aby podkreślić budzącą się do życia przyrodę, inni wystawiają za próg śmieci, a także wielkogabarytowe sprzęty.

Według przepisów w spółdzielniach mieszkaniowych na klatki nie można wystawiać śmieci, ani dużych przedmiotów. Wynika to nie tylko z dobrego wychowania i zasad współżycia sąsiedzkiego, ale także z przepisów przeciwpożarowych.

- Gdyby były to np. substancje chemiczne zagrażające innym mieszkańcom, w takiej sytuacji możemy prosić o interwencję Straż Miejską. Jeśli jednak chodzi o zwykłe śmieci, czy sprzęt wielkogabarytowy nie możemy wprowadzić żadnych sankcji. Piszemy więc prośbę o usunięcie danych rzeczy. Jeśli w określonym czasie nie zostaną one usunięte, w takiej sytuacji spółdzielnia ma prawo usunąć je z klatki schodowej – poinformowała Elżbieta Dybowska, pracownik administracji Zabobrze 1 Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Często też można zaobserwować „dziko” stojące kanapy, czy też fotele na trawnikach, przy drzewkach i krzewach. Sprawcy takiego rodzaju zaśmiecania terenu zielonego szukają po prostu własnego azylu, własnej przestrzeni w naturze, gdzie mogli by posiedzieć i wypocząć.
- Nie można w ten sposób zaśmiecać terenu zielonego. W takich sytuacjach nakazujemy usunięcie tego rodzaju rzeczy. Do wypoczynku na terenach zielonych specjalnie ustawione są ławeczki – dodała Elżbieta Dybowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group