Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8421
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie rdzewiejcie w domu– gimnastyka dla seniorów w radiu KSON

Niedziela, 26 kwietnia 2020, 8:27
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 13:32
Autor: KSON/TS
W obecnej sytuacji pandemii, swoją prawdziwą siłę ukazują media internetowe. W obliczu ograniczeń w przemieszczaniu się i kwarantanny stały się najważniejszym ogniwem w przekazie informacji.

Znaczny wzrost słuchalności zanotowało również Radio KSON, które od blisko dwóch lat nadaje z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i od początku jego istnienia, można słuchać go w Internecie. Wystarczy smartfon, tablet lub komputer z dostępem do Internetu, aby za pośrednictwem strony www.radiokson.pl uruchomić bieżący program lub w zakładce „audycje” odszukać interesujące nas tematy. Wśród kilkuset godzin archiwalnych nagrań, szczególnie polecamy programy prozdrowotne, emitowane w ramach audycji „To i owo nie tylko o zdrowiu”, czy historyczne – produkowane w ramach bloku „Dźwięki Historii”. Spragnionych przyrody i podróży, które w obecnych realiach zostały mocno ograniczone, zapraszamy do programów w ramach audycji „Wakacje z Radiem KSON” i podróżniczych rozmów w „Kalejdoskopie” .

Czas izolacji i zmaganie z pandemią stały się sygnałem do uzupełnienia oferty Radia KSON o „Raport Specjalny - Szlachetne Zdrowie”, w którym od poniedziałku do piątku o godzinie 11.00 podajemy bieżące informacje o sytuacji w regionie, kraju i na świecie, w obliczu zmagań z koronawirusem. Seniorów i nie tylko zapraszamy o godzinie 9.00 na poranną gimnastykę w audycji „Na sportowo i domowo z Radiem KSON”. Informować będziemy również o aktualnościach ekonomicznych dotyczących budżetu domowego w warunkach kryzysu, gospodarki i problemów przedsiębiorców, opieki społecznej i pomocy organizacji pozarządowych.

Pierwsze tygodnie pandemii były dla nas wszystkich bardzo trudne. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej sytuacji, do której szybko musieliśmy się przyzwyczaić, czy nam się to podobało, czy nie. O tych problemach, które dotknęły każdego z nas, będziemy mówić w premierowych audycjach proobywatelskich już od 6 maja po godzinie 17.00. Opowiemy o tematach, które sporadycznie pojawiają się w mediach ogólnopolskich, a nam nie są obce.

Radio KSON w czerwcu będzie świętować dwa lata istnienia, dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym i nowym studiem. Pomimo rozproszenia dziennikarzy i pracy zdalnej rozgłośnia nadal się rozwija i szuka nowych współpracowników – szczególnie dziennikarzy i montażystów radiowych. Nawiążemy również współpracę z osobami, które swoim doświadczeniem wzbogacą tworzoną w KSON telewizję internetową. Zgodnie z misją Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zapraszamy do współpracy osoby niepełnosprawne, które w redakcyjnym zespole mogą realizować swoje dziennikarskie pasje.

Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem radia i telewizji internetowej Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zapraszamy do kontaktu pod adresem: radio@kson.pl lub telefonicznie pod numerem 690 680 050.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group