Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6093
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie przepuścił pieszej na pasach – stanie przed sądem

Wtorek, 5 grudnia 2017, 13:44
Aktualizacja: 14:00
Autor: 112
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34–letniego mężczyznę, który spowodował zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Wczoraj (04.12) około godziny 16.30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze jadąc ulicą Sobieskiego w Jeleniej Górze w kierunku ronda, zauważyli zbliżającą się do przejścia kobietę, w związku z tym zatrzymali się, aby umożliwić jej przejście. W trakcie, kiedy piesza przechodziła, lewym pasem ominął ich jadący z dużą prędkością pojazd marki Opel Vectra.

- Kierowca tego pojazdu spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmuszając pieszą do zatrzymania się, celem uniknięcia potrącenia. Kobieta w wyniku zdarzania upuściła torbę. Kierowca opla zatrzymał się po zdarzeniu za przejściem. Policjanci ruszyli z pomocą pieszej. Kobieta oświadczyła, że nie potrzebuje pomocy medycznej, jednak była bardzo roztrzęsiona i oburzona zachowaniem kierowcy. Okazał się nim 34-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group