Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8786
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie przenoście nam stolicy do Wrocławia

Poniedziałek, 19 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 lutego 2007, 15:30
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Nie przenoście nam stolicy do Wrocławia
Fot. Archiwum
Kolejne ważne instytucje miały zniknąć z mapy Jeleniej Góry.

Chodzi o agendy Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, które działają w stolicy Karkonoszy. Dolnośląscy urzędnicy zakładali likwidację przedstawicielstwa Wydziału Kultury i Turystyki UW oraz punktu informacyjnego pozyskiwania środków z funduszy Unii Europejskiej (Interreg III).

WKiT zajmuje się, między innymi, kategoryzacją hoteli oraz innymi biurowymi sprawami związanymi z prowadzeniem działalności turystycznej w Jeleniej Górze i okolicach. – Po ewentualnej likwidacji jego agendy gestorzy turystyki nawet z błahymi sprawami musieliby jeździć do Wrocławia – argumentuje radny wojewódzki Marcin Zawiła.

W przypadku ośrodka informacji o funduszach europejskich, działa on – zdaniem radnego – bardzo dobrze. – Jego zniknięcie z mapy oznaczałoby kłopot dla wszystkich zainteresowanych wsparciem z UE, nie tylko większych podmiotów gospodarczych. Cała biurokratyczna procedura, wiele wyjazdów do stolicy Dolnego Śląska. A tak wszystko można załatwić na miejscu – padają argumenty.

Przekonały one zarząd województwa, aby na razie nie robić rewolucji w urzędniczych agendach poza Wrocławiem. Wspomniane instytucje, po interwencji radnych Marcina Zawiły i Jerzego Pokoja, pozostaną w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group