Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 3 kwietnia
Imieniny: Ingi, Ryszarda
Czytających: 13684
Zalogowanych: 84
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie przechodźcie na czerwonym!

Sobota, 16 kwietnia 2011, 8:21
Aktualizacja: 9:21
Autor: KMP
W miniony czwartek od godziny 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Wskutek prowadzonych działań ukarano mandatami 17 pieszych, a wobec jednego skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle oraz w miejscu niedozwolonym. W ramach działań funkcjonariusze również ukarali mandatami 6 kierujących, głównie za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszym i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

– Mandaty otrzymało również czterech rowerzystów, między innymi za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, jazdę wzdłuż przejścia, a także nieprawidłowe oświetlenie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Sonda

Co jest największą zmorą jeśli chodzi o śmiertelne wypadki na drogach?

Oddanych
głosów
196
Brawura kierowców
65%
Pijaństwo i jazda pod wpływem
32%
Kiepski stan naszych dróg
3%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Masz to w kuchni... To po cichu niszczy Twoje nerki
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Autyzm to nie choroba
 
Aktualności
Jest opiekun Bike Parku Czarne
 
Kultura
Natalia śpiewa Bajm
 
Uzdrowisko Cieplice
Sekret Młodości – Teoria przewlekłego zapalenia
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group