Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7330
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: (Nie)przechlapane ferie zimowe

Wtorek, 20 stycznia 2009, 15:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: TEJO/rylit
JELENIA GÓRA: (Nie)przechlapane ferie zimowe
Fot. rylit
Zgodnie z przewidywaniami kiedy nadszedł czas zimowego wypoczynku, mróz odpuścił, a śnieg przestał padać. Pogoda nie zachęca do wypoczynku na zewnątrz. Za to dzieci, które zapisały się na zimowiska do miejskich placówek kultury, na nudę nie narzekają.

O bogaty program zadbał Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Dzieci wypoczywają nie tylko w świecie bajek i wierszy. W ramach zajęć tzw. „Brzechwolandii” poznają utwory znanego poety dziecięcego. Do tego jest mnóstwo zabaw ruchowych. Uczestnicy półkolonii chwalą sobie możliwość podpatrzenia tancerzy ognia, którzy – ze względów bezpieczeństwa – ćwiczą jednak na sucho zastępując płomienie włóczką i wełną. Są też zajęcia plastyczne. Na piątek zapowiedziano podsumowanie pierwszego turnusu: rodziców najmłodszych zaproszono na przygotowywany przez dziewczęta i chłopców spektakl teatralny.

Wiele się dzieje także w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Dziś gościli tu uczestnicy świetlicy terapeutycznej przy parafii św. Erazma i Pankracego. Ewa Bąk i Grzegorz Gigiel zadbali o ciekawe zabawy i tańce. Pozostali instruktorzy zaproponowali dzieciom zajęcia w poszczególnych pracowniach MDK. Na jutro przewidziano spotkanie z poetką Wiesławą Siemaszko-Zielińską.

Zimowiska trwają też w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz w ODK na Zabobrzu. Jutro dzieci zobaczą tam, w sali teatralnej przy ul. Komedy-Trzcińskiego 12, występ Teatru Dobrego Humoru z Wałbrzycha w sztuce „Twoje abecadło”. Wspomniane placówki odwiedzimy w najbliższym czasie. Dziś – fotografie z „Muflona” oraz z MDK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group