Niedziela, 28 czerwca
28°C Jelenia Góra
reklamy

Nie posprzątali po wichurze

Audio

Czytaj na głos

Autor: DOB 1 min czytania

Przydrożne reklamy, które wciąż leżą na ziemi, mają być uprzątnięte do końca miesiąca.

reklamy

Od pamiętnej wichury minęły prawie 3 miesiące, a jej skutki wciąż widoczne są gołym okiem dla kierowców. Najbardziej w oczy rzucają się powyginane tablice reklamowe. Można je bez trudu dostrzec na drogach wyjazdowych z Jeleniej Góry w kierunku Szklarskiej Poręby bądź Karpacza.

– Niektóre stoją na posesjach prywatnych i nic nie możemy z tym zrobić – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Jak twierdzi, interweniował w sprawie zniszczonych reklam, które stoją przy pasach drogowych. – Daliśmy właścicielom czas do końca kwietnia na ich naprawienie – mówi Czesław Wandzel. – Jeśli nie dotrzymają terminów, będziemy interweniować dalej.

Wichura w naszym regionie przeszła w nocy z 18 na 19 stycznia. Połamane drzewa, poprzewracane słupy telegraficzne i kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców bez prądu przez kilka godzin – to najbardziej widoczne jej skutki. Zniszczone zostały m.in. 2 samoloty typu AN-2 jeleniogórskiego Aeroklubu, w tym popularna „Zośka”. Nie wyjechało kilka pociągów, gdyż na torach leżały poprzewracane drzewa.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka