Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7321
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie posprzątali po wichurze

Wtorek, 10 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 10 kwietnia 2007, 10:12
Autor: DOB
Jelenia Góra: Nie posprzątali po wichurze
Fot. DOB, Krzysztof Knitter
Przydrożne reklamy, które wciąż leżą na ziemi, mają być uprzątnięte do końca miesiąca.

Od pamiętnej wichury minęły prawie 3 miesiące, a jej skutki wciąż widoczne są gołym okiem dla kierowców. Najbardziej w oczy rzucają się powyginane tablice reklamowe. Można je bez trudu dostrzec na drogach wyjazdowych z Jeleniej Góry w kierunku Szklarskiej Poręby bądź Karpacza.

– Niektóre stoją na posesjach prywatnych i nic nie możemy z tym zrobić – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Jak twierdzi, interweniował w sprawie zniszczonych reklam, które stoją przy pasach drogowych. – Daliśmy właścicielom czas do końca kwietnia na ich naprawienie – mówi Czesław Wandzel. – Jeśli nie dotrzymają terminów, będziemy interweniować dalej.

Wichura w naszym regionie przeszła w nocy z 18 na 19 stycznia. Połamane drzewa, poprzewracane słupy telegraficzne i kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców bez prądu przez kilka godzin – to najbardziej widoczne jej skutki. Zniszczone zostały m.in. 2 samoloty typu AN-2 jeleniogórskiego Aeroklubu, w tym popularna „Zośka”. Nie wyjechało kilka pociągów, gdyż na torach leżały poprzewracane drzewa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group