Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 4008
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie pomyśleli i posadzili. Teraz trzeba przycinać

Piątek, 18 listopada 2011, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2011, 8:16
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Nie pomyśleli i posadzili. Teraz trzeba przycinać
Fot. Agrafka
Przy remontowanej ul. Karola Miarki niektóre drzewa rosną za blisko latarni. Teraz trzeba je przyciąć. W ten sam sposób nasadzono drzewa młode, które za kilkanaście lat czeka ten sam los.

Jeden z mieszkańców okolicznych terenów zszokowany pracą fachowców zapowiedział, że jeśli firma, która jego zdaniem tak bezmyślnie posadziła drzewka blisko słupów latarnianych, nie naprawi swojego błędu, to sam po prostu je przesadzi. Nie dość, że są umiejscowione w nierównych odstępach, to niektóre nawet znajdują się centralnie pod latarnią. Tym bardziej, że na początku tej samej ulicy rosną stare drzewa również blisko latarni i trzeba przycinać ich konary, aby nie zasłaniały światła płynącego z lamp.

Zarówno remontem drogi, jak i sadzeniem drzew zajmowało się Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, którego przedstawiciele poinformowali, że nasadzenie zostało wykonane według projektu z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Ich usytuowanie zatwierdził nawet inspektor z MZDiM.

Drzewka zostały posadzone w równej odległości od siebie, jednak w środku tego pasa zieleni jest między nimi długa przestrzeń, w którą można by przesadzić drzewka znajdujące się blisko latarni, aby w przyszłości pracownicy miejscy nie musieli przycinać gałęzi.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów nie widzi problemu. – Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wynajęło profesjonalną firmę, która zajmuje się m.in. sadzeniem drzewek i uważam, że w ich pracy nie było większych błędów. Nie znam przepisów, które mówiłyby, że np. drzewo powinno być posadzone dwa metry od latarni. Drzewa te są usytuowane zgodnie z projektem i nie będą przesadzane. Warto podkreślić, że temat sadzenia drzew przy ulicy jest od dawna kwestią sporną – mówi wiceszef zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
74
Tak
77%
Nie
14%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group