Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5955
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie otwieraj drzwi bandycie!

Środa, 7 maja 2008, 7:35
Aktualizacja: 13:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nie otwieraj drzwi bandycie!
Anonimowość w blokowiskach wykorzystują przestępcy.
Fot. TEJO
Czym może skończyć się zbytnie zaufanie do gości? Przekonała się we wtorek mieszkanka bloku przy ulicy Moniuszki, kiedy otworzyła drzwi, nie patrząc, kto jest za nimi.

Zamiast spodziewanej sąsiadki, ujrzała napastnika, który wepchnął samotnie mieszkającą kobietę do mieszkania. Nie pomogło nawet głośne szczekanie psa, którego bandzior wyrzucił na balkon i zamknął drzwi.

Agresor zaczął się szarpać z lokatorką. Na nic się zdał cios w głowę butelką, którą – w obronie własnej – przestępcę zdzieliła napadnięta. Mężczyzna wykręcił jej nadgarstki i posiniaczył, bo zaczął ją podduszać, aby nie krzyczała. Zażądał pieniędzy. Kobieta dała mu to, co miała w portmonetce, czyli ponad 40 złotych. Bandyta zjadł jeden jogurt i wypił żółtka z dwóch jajek, poczym spokojnie wyszedł.

Lokatorka szybko poinformowała policję, ale poszukiwania sprawcy i penetracja terenu nic nie dały. Agresor wsiąkł jak kamfora. – Był to łysawy mężczyzna, około 30-letni, ubrany w powyciągany dres – mówi poszkodowana. I przestrzega, aby nie popełnić jej błędu i zawsze spojrzeć przez judasza, kto dzwoni do drzwi. Bandyta może zaatakować inne samotnie mieszkające panie.

To nie pierwszy przypadek przestępczej działalności w blokowiskach. Są one idealnym polem działania dla nieuczciwych ludzi. Wykorzystując naiwność starszych mieszkańców, na Zabobrzu bardzo często grasują oszuści, którzy podają się za pracowników różnych instytucji i kradną spore sumy pieniędzy. Policja apeluje do mieszkańców o czujność i ostrożność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group