Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6666
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie miał czym zapłacić za zakupy, odpowie za… paserstwo

Piątek, 21 listopada 2014, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: 112
Jelenia Góra: Nie miał czym zapłacić za zakupy, odpowie za… paserstwo
Fot. 112
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 30 lat, którzy podejrzani są o pasterstwo. 21–latek jest mieszkańcem Jeleniej Góry, a jego kolega z powiatu lwóweckiego.

Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z interwencją w jednym z jeleniogórskich marketów. Policjanci zostali wezwani przez pracowników ochrony, ponieważ 21-latek zjadł w sklepie kiełbasę i wypił napój o łącznej wartości 15 zł, a nie ma czym zapłacić.

Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna był wyraźnie poddenerwowany. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziły kluczyki do samochodu marki Audi A4, które miał 21-latek, ale nie miał dokumentów do tego auta, był też bez dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Potwierdził ją kolega 21-latka, który podszedł do policjantów.

- Funkcjonariusze postanowili sprawdzić auto, do którego kluczyki miał 21-latek. Samochód na niemieckich numerach rejestracyjnych stał na parkingu. Po sprawdzeniu okazało się, że jego kradzież zgłoszono na terenie Niemiec 12. listopada br. – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze. - Policjanci zatrzymali 21-latka i jego 30-letniego kolegę. Wstępnie ustalili, że 30-latek pilotował kolegę z Niemiec tak, aby ten nie wpadł w ręce policji. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymani odpowiedzą za paserstwo, za co grozić im może nawet do pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group