Niedziela, 28 czerwca
36°C Jelenia Góra
reklamy

Nie ma pociągu do Görlitz

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Od 12 kwietnia Koleje Dolnośląskie zawiesiły kursowanie pociągów do Görlitz. Decyzję tę spowodowały nowe ograniczenia epidemiczne po stronie niemieckiego przewoźnika. Wstrzymanie połączeń ma obowiązywać do 21 maja br.

Koleje Dolnośląskie, w porozumieniu w Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego - organizatorem przewozów kolejowych w regionie- , postanowiły czasowo zawiesić kursowanie pociągów na trasie ze Zgorzelca do Görlitz. Decyzja ma związek z wprowadzonymi przez niemieckiego przewoźnika wymogami dotyczącymi konieczności przeprowadzania testów na obecność COVID-19.

Bazując na informacjach od naszego zagranicznego partnera – niemieckiego przewoźnika DLB, zdecydowaliśmy o wstrzymaniu połączeń do Görlitz do połowy maja – podaje rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak – W związku z sytuacją epidemiczną w ostatnich tygodniach obserwujemy znikome zainteresowanie połączeniami transgranicznymi. Zawieszenie jest czasowe i mamy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy na wszystkie trasy.

Podróżni nabywający bilety bezrelacyjne w komunikacji przygranicznej, czyli Euro-Nysa-Ticket oraz „KD+Czechy” są informowani o obowiązujących ograniczeniach. Osoby, które nabyły bilet na przejazd 12 kwietnia lub w terminie późniejszym, mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka