Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9367
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie jesteśmy wandalami! – mówią grafficiarze

Niedziela, 29 czerwca 2008, 16:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 czerwca 2008, 7:18
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Nie jesteśmy wandalami! – mówią grafficiarze
Fot. Mar
W niedzielne południe powstał nowy „uliczny obraz” stworzony przez jedną z jeleniogórskich ekip malujących graffiti. Dwaj młodzi mężczyźni, którzy nie zgodzili się dać sfotografować ani się nie chcieli przedstawić, wykonali go w podziemnym przejściu dla pieszych i rowerzystów pod ulicą Jana Pawła II .

– Malujemy od lat, ale tylko w legalnych miejscach – powiedział jeden z malujących. – Mamy na to zgodę w dwóch przejściach podziemnych pod aleją Jana Pawła. Kiedyś malowaliśmy też wiadukt kolejowy, ale chyba już nie wolno. Na te dwa przejścia zgodził się kiedyś prezydent Jeleniej Góry.
– Ciągle łączą nas z małolatami którzy bazgrolą na elewacjach w mieście. Nawet u was, w Jelonce, jak ktoś coś obsmaruje to pokazujecie te przejścia pomalowane legalnie – mówi.

Jeszcze kilka lat temu w Jeleniej Górze było około 10 ekip malujących graffiti. Teraz zostało mniej niż pięć. I ciągle mają przygody z policją.
– Często sprawdza nas policja. Starzy policjanci wiedzieli, że mamy zgodę na malowanie w przejściach, ale poprzyjmowali młodych, przyjeżdżają też z Legnicy i urządzają na nas polowania.

W tym roku zrobili obławę, wskoczyli z każdej strony, biegną do nas i krzyczą, stać, my że przecież się nie ruszamy. Sprawdzili, spisali i puścili wolno, ale człowiek się denerwuje i traci czas – usłyszeliśmy.

Grafficiarze chcą przekonać społeczeństwo, że ich dzieła to rodzaj ulicznej sztuki, który wymaga poznania wielu zasad kompozycyjnych i technik rysunku. Często to prawdziwe obrazy, które kosztowały autorów wiele wysiłku, koncepcji i farby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group