Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7589
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Nie jest dobrze z powietrzem

Sobota, 18 stycznia 2020, 10:02
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 9:05
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Nie jest dobrze z powietrzem
Fot. WAC
Nie napawają optymizmem wykonane przez Dolnośląski Alarm Smogowy w dniach od 9 do 16 stycznia pomiary jakości powietrza w Jeżowie Sudeckim.

Pomiary były wykonywane w ramach regionalnej kampanii ekoedukacyjnej „Dobra Atmosfera” w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10, przy pomocy profesjonalnego pyłomierza, który został ustawiony w budynku Urzędu Gminy.

W okresie pomiarowym jakość powietrza w Jeżowie Sudeckim była nieznacznie gorsza (średnio o ok 10 procent) od jakości powietrza w najbliższej stacji z oficjalnym punktem pomiarowym czyli na ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze. Zwrócić należy uwagę, że zwykle w punktach położonych wyżej w kotlinach górskich jakość powietrza jest lepsza. Tym razem sytuacja była jednak odwrotna.

Badania prowadzone w Jeżowie Sudeckim nie powinny nas zbytnio uspokajać i być pretekstem do spowolnienia działań - komentuje Krzysztof Smolnicki z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. - Po pierwsze okres, w którym prowadzono badania był stosunkowo czysty też w innych punktach pomiarowych. Po drugie - gdybyśmy badali groźniejszy dla zdrowia, drobniejszy pył zawieszony PM 2,5* normy Światowej Organizacji Zdrowia byłyby przekroczone przez większość dni – co pokazują oficjalne pomiary z Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

1
3%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
6%
Smuci
6
17%
Złości
26
74%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1108
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group