Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7653
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie daj się oszukać sklepom meblowym

Środa, 24 czerwca 2015, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Nie daj się oszukać sklepom meblowym
Fot. MPGK
Niektóre nieuczciwe firmy przewozowe oraz sklepy meblowe dezinformują jeleniogórzan, przekonując ich, że MPGK za przyjęcie starych mebli czy starego telewizora pobiera opłaty. Wmawiają im, że spółka komunalna żąda za to 50 zł (tyle doliczają sobie „ekstra” do rachunku oprócz zapłaty za wniesienie kupionego sprzętu). To nieprawda.

Za darmo można zostawić w niej nie tylko meble, ale także: leki, baterie, akumulatory, oleje, zderzaki samochodowe czy pralki. MPGK nie pobiera opłat również za gruz - do 100 kg na osobę.

- Nie ma dla nas przy tym znaczenia, czy wersalkę albo szafę przywiezie samochód z salonu meblowego, firmy przewozowej czy auto prywatne - tłumaczy Zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK. - Meble w każdym przypadku przyjmiemy bez żadnych opłat. Nie trzeba również z nami zawierać na to umów, bo i tak niektórzy sklepikarze twierdzą.

Bezpłatnie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w siedzibie MPGK przy ul. Wolności w Jeleniej Górze, można codziennie oddawać między innymi: stare meble, drzwi, opony czy sprzęt RTV i AGD. PSZOK czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 i w soboty od godz. 8.00 do godz. 14.00.

Każdego dnia punkt odwiedza średnio kilkanaście osób. Zostawiane przez nie przedmioty są w większości przypadków utylizowane. Te, które się do tego nie nadają, trafiają do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kostrzycy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group