Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 5698
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nie daj się okraść – zastrzeż dokumenty

Wtorek, 12 stycznia 2010, 9:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: Angela
REGION: Nie daj się okraść – zastrzeż dokumenty
Fot. .....
W minionym roku policja odnotowała ponad 19 tys. przypadków posługiwania się dokumentami innej osoby i ponad 30 tys. przypadków podrabiania dokumentów tożsamości. W tym samym czasie w bankach odnotowano ponad 12 tys. prób wyłudzenia kredytów na kwotę ponad 320 mln zł.

Ruszyła akcja informacyjna, która ma powstrzymać falę takich przestępstw. Do włączenia się do akcji informacyjnej realizowanej przez Związek Banków Polskich „Dokumenty zastrzeżone” wszystkie gminy zachęca Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Akcja ma na celu przeciwdziałanie wyrafinowanym formom przestępczym z wykorzystaniem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. Każdego dnia przestępcy podejmują bowiem dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów. Przed ich działaniem ma chronić system „dokumenty zastrzeżone”.

- Należy pamiętać, że samo zgłoszenie utraty dokumentów na policji czy w urzędzie już nie wystarcza. Należy zgłosić to w banku, gdzie poszkodowany ma konto, składając stosowny wniosek o dokonanie zastrzeżenia w Systemie „Dokumenty Zastrzeżone” – radzą organizatorzy akcji informacyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group