Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6701
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie daj się okraść – zastrzeż dokumenty

Wiadomości: REGION
Wtorek, 12 stycznia 2010, 9:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: Angela
Fot. .....
W minionym roku policja odnotowała ponad 19 tys. przypadków posługiwania się dokumentami innej osoby i ponad 30 tys. przypadków podrabiania dokumentów tożsamości. W tym samym czasie w bankach odnotowano ponad 12 tys. prób wyłudzenia kredytów na kwotę ponad 320 mln zł.

Ruszyła akcja informacyjna, która ma powstrzymać falę takich przestępstw. Do włączenia się do akcji informacyjnej realizowanej przez Związek Banków Polskich „Dokumenty zastrzeżone” wszystkie gminy zachęca Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Akcja ma na celu przeciwdziałanie wyrafinowanym formom przestępczym z wykorzystaniem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. Każdego dnia przestępcy podejmują bowiem dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów. Przed ich działaniem ma chronić system „dokumenty zastrzeżone”.

- Należy pamiętać, że samo zgłoszenie utraty dokumentów na policji czy w urzędzie już nie wystarcza. Należy zgłosić to w banku, gdzie poszkodowany ma konto, składając stosowny wniosek o dokonanie zastrzeżenia w Systemie „Dokumenty Zastrzeżone” – radzą organizatorzy akcji informacyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ela 12-01-2010 12:50
Jak to ma wygladac zastrzerzenie dokumentow?
Cień 12-01-2010 16:17
Ciekawe, jak ktoś może się posługiwać cudzym dowodem? To jakaś nowa ustawa? Wymyślona przez złodzieji, zatwierdzona przez skorumpowane władze państwa, jak ustawa hazardowa.
Cień 12-01-2010 16:29
Jeszcze jedno. To tak samo jak z organami ludzkimi po śmierci. Trzeba iść zgłosić, że się nie zgadzam na pobranie moich organów. To jest żenujące, przecież wiadomo, że nie każdemu się będzie chciało iść, albo raczej nie myśli o śmierci i myśli sobie, "jeszcze jest na to czas" tylko, że w życiu różnie bywa. Jak chcą organy, to niech poproszą a nie my mamy się prosić o nietykalność pośmiertną, tak samo dowody, powinny być zastrzeżone od początku.
~trutturu 13-01-2010 8:12
z zastrzeganiem jest pewien problem, sam zgubilem dokumenty w sobote, a na policji powiedzieli, ze trzeba zglosic w urzedzie, a urzad w soboty zamkniety, czyli przez weekend ktos mogl sobie na moich dokumentach zaszalec, ehh

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group