Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7095
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie daj się nabrać!

Piątek, 7 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 lipca 2006, 10:51
Autor: Sylwia Lercher
Jelenia Góra: Nie daj się nabrać!
Fot. Jelonka.com
Jeleniogórzanie stali się ofiarami kolejnych oszustów. Chodzi o fikcyjną dostawę telewizora, który rzekomo się wygrało. Wystarczy tylko wpłacić 99 złotych. A odbiornika i tak się nie dostanie.

- Mam kilkanaście zgłoszeń od oszukanych mieszkańców – mówi miejska rzeczniczka konsumenta w Jeleniej Górze Jadwiga Reder-Sadowska. Pierwsze przypadki pojawiły się już w kwietniu, teraz są kolejne. Naiwność ludzi nie zna granic.

Pomimo tego, że „szczęściarze” nie brali udziału w żadnym konkursie, nie zraża ich nieznajoma nazwa firmy. Wpłacają 99 złotych na podany nr konta i... czekają.

Rzekoma nagroda- telewizor marki Grundig z 32-calowym płaskim ekranem, odtwarzaczem DVD, VCR i pilotem oczywiście nie nadchodzi.
- Oszukani mieszkańcy przychodzą i proszą o pomoc - mówi Jadwiga Reder-Sadowska.- Tłumaczą, że jesteśmy w Unii Europejskiej, że różni ludzie wygrywają, że może się los uśmiechnął.

Ludzie z nadzieją na otrzymanie nagrody potwierdzają swoje dokładne dane, a potem już tylko otrzymują kolejne dziwne oferty...
Jadwiga Reder-Sadowska przekonuje, że lepiej zachować zdrowy rozsądek i do takich ofert podchodzić z dużym dystansem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group