Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6042
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie chcą „Ósemek”, bo bronią Palikota

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 lipca 2010, 7:27
Aktualizacja: Czwartek, 29 lipca 2010, 8:41
Autor: TEJO
Fot. Gabi/Archiwum
Czy dojdzie do skandalu podczas obchodów trzydziestolecia „Solidarności” w Jeleniej Górze? Zarząd regionu związku wysłał list otwarty, w którym postuluje odwołanie występu Teatru Ósmego Dnia z Poznania. Ten za dwa tygodnie miał wystąpić w Rynku ze spektaklem „Czas Matek”. Wszystko przez oświadczenie „Ósemek” broniące zachowania posła PO Janusza Palikota.

– Jesteśmy w dużej części ludźmi, którzy pamiętają aktorów Teatru Ósmego Dnia z okresu stanu wojennego. Pamiętamy Wasze występy w różnorodnych miejscach, salkach, kościołach. Pamiętamy tematykę artystyczną występów, która wspierała nas duchowo i wspomagała w prowadzeniu walki z systemem komunistycznym. Z tymi wspomnieniami i z tym przekonaniem, z radością akceptowaliśmy pomysł zaproszenia Waszej grupy do występów, w trakcie obchodów w Jeleniej Górze uroczystości poświęconych powstaniu NSZZ Solidarność – czytamy w liście podpisanym przez Franciszka Kopćia, szefa jeleniogórskiej Solidarności.

Autor określa oświadczenie Teatru Ósmego Dnia, który kilka dni temu – ku oburzeniu środowisk prawicowych – wystąpił w obronie skandalizującego posła Platformy Obywatelskiej Janusza Palikota – jako „kubeł zimnej wody”.
– Człowiek ten swoim postępowaniem niszczy wszystkie idee, które dla nas ludzi Solidarności były i są ważne. Tym bardziej jesteśmy zszokowani postawą aktorów "Teatru Ósmego Dnia", których dotychczas wspominaliśmy jako ludzi budujących wartości sprawiedliwości, solidarności i prawdy – piszą solidarnościowcy.

Jako współorganizator obchodów w Jeleniej Górze 30 rocznicy powstania NSZZ Solidarność, związkowcy zwrócili się do Jeleniogórskiego Centrum Kultury (instytucji, która w imieniu organizatorów prowadzi rozmowy z artystami), o odwołanie występu w Jeleniej Górze Teatru Ósmego Dnia. – Nie zgadzamy się na to aby wymieniona grupa artystyczna występowała w kontekście obchodów rocznicy 30-lecia NSZZ Solidarność – podkreślają.

Jeżeli mimo to grupa zjawi się w Jeleniej Górze, związkowcy zapowiadają, że na placu Ratuszowym poinformują przybyłych na występ mieszkańców Jeleniej Góry o swoich zastrzeżeniach i uwagach. Nie wykluczają, że uczynią to w formie wiecu. Jeszcze nie wiadomo, czy JCK zerwie umowę z „Ósemkami”.

Teatr Ósmego Dnia znany był z niechęci do śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego jeszcze przed tragedią w Smoleńsku. W marcu 2008 roku "Ósemki" członkowie zespołu oddali Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski w geście solidarności z naczelnym Gazety Wyborczej Adamem Michnikiem, którego niezyjący Prezydent RP nie zaprosił do Pałacu Prezydenckiego na obchody rocznicowe Marca 1968 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (110) Dodaj komentarz

~bobas 28-07-2010 7:41
Palikot jest ok
~ 28-07-2010 7:50
Odwołać Solidarność , Palikot OK.
~eliza 28-07-2010 7:51
Gorszego d...la nie widziałem jak całe PEŁO
~KKK 28-07-2010 7:58
A życie przerosło kabaret? Nic dodać, nic ująć, Panie Redaktorze, ale to głos wołającego na puszczy! Ten cyrkowy błazen, chory na wybujałą megalomanię i chęć zrobienia kariery POlitycznej za wszelką cenę, jest tak dla PO i jej Wodza POżyteczny, że nigdy nie będą w stanie zrezygnować z usług Nadwornego Błazna! No, chyba że zacznie on na POważnie zagrażać samemu Słońcu Peru! I da to odczuć jakoś Tuskowi! Ale na to, to ten chłopski pseudofilozof jest jednak za głupi
b_jg 28-07-2010 8:00
Palikot to taka polityczna Doda, przez beszczelność i szokujce wypowiedzi wywindował się na pierwsze strony gazet. Ale odwoływanie przedstawienia ze zwględu ma przekonanie polityczne to dyskryminacja chyba?
~kkk 28-07-2010 8:04
tlbtlb Więcej | tlbRss Kanały RSS ostatni tekst Kataryny, PO zablokowało jej konto..... Możemy się pocieszać, że wszystko gra, bo Putin Tuska przytulił, a na pogrzeb prezydenta przyjechało pół świata, ale przecież nie da się ukryć, że państwo się skompromitowało. Nie jesteśmy dumnym, cywilizowanym krajem w sercu Europy, tylko jakąś republiką kartoflaną, która nie zrobiła nic aby wyjaśnić śmierć swojego prezydenta i elity, nie umiała nawet zapobiec okradaniu zwłok, a przez cały roboczy dzień, aż do wieczora, nie umiała załatwić prezydentowi trumny i flagi, żeby nie musiał leżeć na noszach, przykryty kawałkiem szmaty. Zaniedbaliśmy wszystko, co było tu do zaniedbania. Trudno się dziwić, że jedyne co może od tego odciągnąć uwagę społeczeństwa, są kolejne wyskoki Palikota. I zawsze wierne media, które życzliwie milczą o samej katastrofie, skupiając się na rozważaniach jak bardzo niestosowna jest osoba Macierewicza na czele niepotrzebnego zespołu parlamentarnego, i o co właściwie chod
~abc 28-07-2010 8:21
Odwołać Solidarność!!!! Popieramy Palikota.... Co Ci z Solidarności wyprawiają to się w głowie nie mieści!!!! Nie ma zgody jeleniogórzan na odwołanie Teatru Ósmego Dnia z Poznania!!!!
~wie39 28-07-2010 8:31
kto pisze że palikot jest ok również powinien zasięgnąć opinii psychiatrycznej
~g.niedzielny 28-07-2010 8:33
~kkk ...do kogo masz pretensje? do swoich, moich, naszych i ich rodziców, do dziadków czy pradziadków, że wychowali nas Polaków o takim podejściu do życia, pracy, ojczyzny i państwowości, a nie innym??? to nie wina ugrupowań politycznych, teatrów, czy jakiegoś tam Palikota czy Kaczyńskiego... Przykro mi to pisać, bo też jestem Polakiem... ale nie potrafimy zadbać o siebie, nie umiemy zadbać o nas jako społeczność nawet we własnym kraju, a co mówić o pilnowaniu interesów nas Polaków za granicą... tak było... jest... i mam nadzieję, że ulegnie wreszcie zmianie na wraz ze zmianą pokolenia i jego światopoglądu. gość niedzielny
~s. 28-07-2010 8:50
Fakt, że ktoś ceni gazetę wyborczą, jest straszne. Posła można ignorować.
~socjalista 28-07-2010 8:54
DO kkk;twój prezydent z chęci pokazania że jest wielki ,pyszny doprowadził do katastrofy.I przez chwilę się zastanów,co by się działo w 80-81 gdyby 2braci dorwaliby się do władzy ,rzeź murowana,Gen.Jaruzelski uchronił kraj od zagłady!
~bezdomny 28-07-2010 8:55
Opanujcie sie Solidaruchy nie podoba sie Teatr Osmego Dnia wiec nie przychodzcie na wystep NIE MIESZAJCIE POLITYKI DO KULTURY !!!!!!! Pozwolcie Nam widzom wybrac to co kazdy chce w koncu mamy DEMOKRACJE !!!!! Nie Solidarnosc zapraszala wiec wara od Artystow !!!! A co do Palikota reakcja Solidarnosci pokazuje ze sa po stronie......PiS NO I WSZYSTKO JASNE Postuluje do organizatorow imprezy na Pl.Ratuszowym o wykluczenie z imprezy JG SOLIDARNOSCI !!!!!!
~OLO 28-07-2010 8:57
Chłopaki wychowani na dobrych działaczy rodem z PRL, ciekawe czyb słyszeli o czymś takim jak WOLNOŚĆ SŁOWA, POGLĄDÓW........ URBAN PĘKA ZE ŚMIECHU
~Malleus 28-07-2010 9:00
Pan Janusz Palikot to niezwykle inteligentny człowiek i chyba jako jeden z niewielu jest politykiem, który nie jest tchórzem - w jego działaniach demaskujących głupotę pisowców ma ogromne poparcie społeczne, co widać po wpisach na jego stronie. Kto nie rozumie jego może kontrowersyjnych posunięć, ten cierpi na deficyt intelektu.
~Jano 28-07-2010 9:07
to że jakiś teatr ósmego ,czy tam dziesiątego dnia wystąpi czy nie to naprawdę mnie nie interesuje bo te wszystkie teatry czy też kabarety to są po prostu tylko kicze zarabiające na polityce ,ale pytam gdzie jest ta szacowna Solidarność dla zwykłych ludzi co ona zrobiła w sprawie ludzi pracy żeby żyło im się lepiej przez te 30 niby lat ,ja jako obywatel tego spania na styropianie nie widzę ,i pewnie już nie zobaczę,działacze i owszem nie żle sobie żyją jak naprzykład Wałęsa czy też Michnik no a my szarzy ludzie ze styropianu na bezrobotnym bide klepiący co z tego mamy.
~zakbar 28-07-2010 9:14
" ~bezdomny" - naucz się czytać ze zrozumieniem. Palikot to wybryk polityki i nie powinien zajmować miejsca w przekazie medialnym, a że społeczeństwo mamy z pogranicza niedorozwoju umysłowego, to z największą uwagą śledzą i chcą śledzić Palikotowe poczynania, serwując dzięki temu mediom wysoką oglądalność. Wyobraźmy sobie media bez Palikota. Nudne informacje z polityki, ekonomii, powodzi, Smoleńska itd. Chodzi o rozrywkę, skandal, eksces - tym żyje nasze kartoflane społeczeństwo właśnie. Jako doskonały opis sytuacji przytoczę poniższy tekst: "Budka Suflera Skandal To tak siedzi w nas jak mało co Z mlekiem matki bierzesz chyba to Plotka i obmowa wiedźmy dwie Ciągle w swojej mocy mają cię Skandal bez niego pusty jest dzień Skandal gazety czerwienią się Skandal od razu wszystko już wiesz Chyba tego chcesz Kto się z kim zadawał kto z kim spał Kto pieniądze dawał a kto brał Wyższe niższe sfery bawią się Życie bez afery traci sens [...]" Pozdrawiam wszys
~ciulzpo 28-07-2010 9:17
nie czytam G. wyborczego nie oglądam Sbeckij TVN24 dnia usmego obrzuce jajami a kto to ten spalony aferał z rajów podatkowych a to sponsor złodzieii z Peło
~mm 28-07-2010 9:22
Tak, Palikot odwazył się postawic pytania dotyczące katastrofy a trzeba tylko paść na kolana i się modlić. Może troche kontrowersyjny człowiek, ale sens jego wypowiedzi jest logiczny. Przed katastrofą wiekszosć normalnych ludzi nie popierała Kaczyńskiego, tylko wstyd za niego było, a po wypadku - ideał, święty wręcz.
~do kkk 28-07-2010 9:29
Chodzi ci o tego samego prezydenta slynacego ze słow "spieprzaj dziadu","malpa w czerwonym".O tego samego ktory publicznie przyznal sie do slugostwa bratu slowami "panie prezesie melduje wykonanie zadania"?Tego samego ktory Amerykanom calowal tylki, ktory pozwalal Rydzykowi obrazac siebie i zone? Zalosny jestes!
~mkron 28-07-2010 9:36
wstydze sie za Palikota.Ludzie o takim pokroju niepowinni mieć u nikogo poparcja .Okrutne to jest gdy ktoś pisze że Palikot jest ok.To wizytówka naszego państwa dziwię się PO że toleruje jego wybryki.Wnioskuję ze PO jest bardzo uzależnione od Palikota finansowo.Przestańcie popierać wybryki tego Pana.Zacznijmy wreszcie myśleć mądrze i wybierać sprawy mądre dla dobra naszego i całej Polski
~X 28-07-2010 9:46
A gdzie wolność poglądów? Chyba wolno lubić lub nie lubic Palikota i nikomu nic do tego. Czyżby cenzura poglądów w Jeleniej?
~ 28-07-2010 9:53
w pewien wtorek, do sedesu wpadł mi znaczek AWSu. chciałem wyjąć lecz zmądrzałem, więc usiadłem i na...ałem
~ 28-07-2010 10:34
byłem w ZOMO byłem w ORMO teraz jestem za platformo
~mix2 28-07-2010 10:38
Solidarność jest bardzo skompromitowana!!! Podzaiały wewnątrz związku sa wszystkim znane.... Niestety by zaistniec wpisują się w politykę dzielenia narodu na złych i dobrych nie uwzględniając wolności słowa!!!
~paradise 28-07-2010 10:38
brawo Panowie z Solidarności! Palikot ośmiesza Polskę przed całym światem! Trzeba pokazać gdzie mieksce takich POtowarzyszy.
~MD 28-07-2010 10:41
JANUSZ TRZYMAJ SIĘ ;))))
~solidarność 28-07-2010 11:02
Panie Franciszku. dziękujemy. Pan wie kogo chroni pod skrzydłami. A może panu też będą postawione zarzuty!.
~to widać 28-07-2010 11:11
Są tacy, co budują i są tacy, którzy tylko burzyć potrafią i wystawiać piersi po medale! Niektórzy nie potrafią powstrzymać się w burzeniu. Dla nich jedynym motorem działania jest "walczenie", rozwalanie, jątrzenie, skłócanie, rozrabianie itd. "Jedynie słuszne" racje są podstawą bycia wszystkich dyktatur! Jak widzę, niektórym to bardzo odpowiada.
rymcycymcy 28-07-2010 11:20
:))) >>> http://www.youtube.com/watch?v=snkGhWFV2a4&videos=wtxFtJJZyJU
~kkkt 28-07-2010 11:26
do X dzis wolność poglądów i demokracja niektórym uderzyła do głowy.Niewszyscy rozumią te znaczenia.Myślę że najważniejsza jest mądrość.Dziś modne jest chwalenie złego i popieranie wybryków typu Palikot.Ja jestem oburzony takim zachowaniem i to są moje poglądy staram się poatrzeć na swiat poprzeż pryzmat dobra i staram się najpierw szukać pozytywnych rzeczy u innych zanim palne coś głupiego.Dziś mądrość powinna górować nad językiem.Swiat na nas patrzy i nie ośmieszajmy siebie i kraju.
~tara 28-07-2010 11:31
Palikota jest ok! wszyscy możecie go cmoknąć w du....
~jaRo 28-07-2010 11:35
Palikot mówi to co każdy myśli po cichu...facet ma ogromną odwagę cywilną i jeśli wywalą go z PO przestaję na nich głosować
dolnoślązak 28-07-2010 11:36
W komitecie obchodów jest ksiądz /Kościół Kat./, prezydent /PO/, przewodniczący /NSZZ-PIS/. Szkoda magistrackiej kasy na te uroczystości. Wystarczy nabożeństwo dziękczynne, wszak Kościół uzyskał najwięcej profitów z solidarnościowego zrywu. Imprezy towarzszące niech sobie zorganizuje "SOLIDARNOŚĆ" odrębnie i PO odrębnie z własnych środków finansowych.
~ 28-07-2010 11:38
Według mnie, Palikot jest idiotą!
~xxx 28-07-2010 11:46
niech ta ciemnota z solidarności pomyśli ,że teatr ósmego dnia nie walczył z komunizmem tylko z głupotą i absurdem i dalej to robi tylko głupota i absurd maja teraz inne barwy(np.dzisiejszej solidarności)
~czwórki 28-07-2010 11:58
Palikot to cynik, ma gdzieś to wszystko o co walczyła Solidarność, popieram związkowców
~prawda boli? 28-07-2010 11:59
Do niektórych można dotrzeć tylko prostackimi sposobami, podanymi inteligentnie. Właśnie Palikot to potrafi i stosuje, ale jak widać, nawet tego nie potrafią zrozumieć. A może to ukazywana im prawda boli i dlatego są tak agresywni?
rymcycymcy 28-07-2010 12:12
"...teatr ósmego dnia nie walczył z komunizmem tylko z głupotą i absurdem i dalej to robi tylko głupota i absurd maja teraz inne barwy" ...nic dodać, nic ująć :) brawo kolego o iksowatym imieniu :)
~Franciszek K 28-07-2010 12:12
Wszystkim ukrytym za nickiem, plującym na Solidarność gratuluję odwagi. Odwagi o tyle śmiesznej, że dzisiaj za nic nie grozi za słowo wypowiedziane, więc wypowiadajcie się otwarcie. Natomiest groziło wiele szykan w okresie kiedy ludzie Solidarności walczyli z waszymi tchórze ojcami, SB - kami i zomowcami, właśnie o to żybyście dzisiaj mogli bezkarnie pluć schowani za nickiem. Żałosne ludki.
~tak jest 28-07-2010 12:15
popieram Pana Franciszka i dodam, o Palikota pytajcie Marie Nowińską.
~ normalność 28-07-2010 12:31
Do Franciszka: Jak długo współcześni "bohaterowie", podpięci pod "Solidarność" będą bazować i "wieźć się" na plecach tych, którzy w tamtych latach faktycznie zmieniali Polskę? Czy dla nich czas się zatrzymał? Był czas walki, ale wreszcie trzeba wrócić do teraźniejszości i budowy nowego. Zasłużonym - cześć i pamięć, a "podpięci" - do roboty lub nie przeszkadzajcie!
~moherKiller 28-07-2010 13:03
Palikot to inteligentny człowiek ale języka i symboli którymi się posługuje przeciętny moher nie jest w stanie pojąć co przekłada się na nienawiść moherowej ciemnoty wierzącej jedynie w teorie spiskowe masonów,sprzedawanie Polski,sztuczne mgły itd.
~Franciszek K 28-07-2010 13:03
Zapewne "~ normalność" ? to jest ten człowiek co wraz jeszcze z jednym lub najwyżej z dwoma tak zwanymi autorytetami wywalczył nam wszystkim wolność i oczywiście dzisiaj buduje nam nierozumnym świetlaną przyszłość. A my gamonie nie rozumiemy tych naszych ( pseudo ) liderów tak jak nie rozumieliśmy Bieruta, Gomułki i Gierka. Ot taki to lud niewdzięczny.
~Solidaruch 28-07-2010 13:18
Dobre słowa Panie Przewodniczący. tak trzymać, a reszta niech się uczy od Pana.
~normalność 28-07-2010 13:22
Do Franciszka - Proszę nam JASNO powiedzieć - czy dzisiejsza "Solidarność" to związek, czy nieformalna partia polityczna? Za kogo pan się uważa? Za związkowca, czy za polityka , a może politykiera? Wg mnie - jest pan jednak politykierem, który chciałby rządzić, jak niegdyś Krzaklewski - z "tylnego fotela", bez brania osobistej za to odpowiedzialności. Wygodna pozycja, to prawda. Tylko kto za to ma płacić? Pańskie uprzedzenia do tych dwóch osób, o których pan wspomina nic tu nie mają do rzeczy! To już tylko pańskie PRYWATNE uprzedzenia.
~Franciszek K 28-07-2010 13:39
Przewodniczący Regionu jest od tego aby bronić praw pracowniczych, które właśnie w Polsce drastycznie są łamane przez Rząd, część pracodawców i polityków takich jak Palikot i na dzień dzisiejszy jedyną organizacją, która to robi jest NSZZ Solidarność. Oczywiście jeżeli ktoś ma pusty łeb pozbawiony argumentów natychmiast używa inwektyw typu "politykier" Akurat takie określenia znamy szczególnie z okresu stanu wojennego. Tak związkowców nazywał Jaruzelski i Urban. Gratuluję "~ normalności" ? nauczycieli
~Bez polityki 28-07-2010 13:47
W sobotę wyprawiam imprezkę z okazji swojej trzydziestki. Pomaga mi w tym parę osób. Jeden z kumpli zaproponował, że zaprosi na moje urodziny fajną kapelę. Dobrze grają. Kiedyś ich często słuchałem ale ostatnio poparli kogoś, kim gardzę z powodu jego pogladów i formy działania. Nie chcę ich pod swoim dachem. W końcu to moje urodziny, co nie?
~normalność 28-07-2010 13:50
Jak traktować w takim razie takie, a nie inne ustosunkowanie się was do zespołu "ósemki"? Co ten zespół ma wspólnego z Waszą obroną praw pracowniczych? Za wyrażenie własnego poglądu na sprawę Palikota należy ich ukarać założeniem kagańca? Któż więc stosuje tu faktycznie metody tych, których pan wymienia w swym ostatnim poście? Któż tu chce narzucać innym własny "jedynie słuszny" punkt widzenia? Związkowiec? Dlaczego innym przypisuje pan coś, co jest właśnie pańskim sposobem na "niepokornych"?
~domoherkiler 28-07-2010 14:10
Trzeba być inteligentnym człowiekiem, aby dostrzec, że Palikot ze swoimi agresywnymi wygłupami ma jedno zadanie: ODWRÓCIĆ UWAGĘ SPOŁECZEŃSTWA OD NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO. PO WPĘDZIŁO POLSKĘ W REKORDOWE DŁUGI. TUSK OBIECYWAŁ OBNIŻENIE PODATKÓW, A TERAZ PODATKI PODNOSI !!!itd, itp. Inteligentni ludzie nigdy nie nabiorą się na gadki Palikota.
~Franciszek K 28-07-2010 14:14
Panie / Pani "~ normalność" Region Jeleniogórski NSZZ Solidarność jest współorganizatorem również występu Teatru Ósmego Dnia. Impreza dotyczy 30 lecia NSZZ Solidarność, z tego też tytułu uważam, że mamy prawo odnosić się do zaakceptowanych przez nas artystów. Nigdy nie pozwoliłbym sobie na odwoływanie artystów, których Pan / Pani zatrudniłby do występu na imprezie organizowanej przez Pana.
~HD 28-07-2010 14:16
Jak szybko historia zatoczyła koło. Działacze "Solidarności" zachowuja się jak kiedyś działacze PZPR. Tylko Oni maja patent na prawdę.
~potrafisz? 28-07-2010 14:21
Do "domoherkiler" - masz może dobrą, sprawdzoną receptę na dobry, udolny rząd? Pokaż ją wszystkim, niech inteligentni ocenią i nie dają się wykorzystywać tym nieudolnym.
~normalność 28-07-2010 14:42
Panie Franciszku K.- nikt nie kwestionuje tu prawa organizatorów do wyboru zaangażowanych artystów! Tu chodzi o Wasze sposób i kryteria, w jakich ta eliminacja zespołu "ósemka" nastąpiła! Skoro Wy na swój sposób oceniacie "ósemkę", inni mają przecież prawo do własnej oceny waszego postępowania, a że to Wam się nie podoba - to już inna kultura.
~liczykrupa 28-07-2010 15:37
Zagadka... Czy Solidarność dołożyła się finansowo do tej imprezy..., czy jak się domyślam bazuje na środkach z miasta i ewentualnych sponsorów
~JeleniaGóra 28-07-2010 15:55
gdyby tego 'związku' nie było to i tak nie zrobiło by to różnicy gdyż ten 'związek' bardzo mało robi a wierchuszka czeka na składki, no może tylko by nam brakowało płomiennych przemówien janusza śniadka w tv. niestety ten 'związek' w takim wydaniu 'niepodległościowym' nie ma dzis racji bytu, komuna się dawno skończyło. Zróbcie sobie nowy AWS i tam pierzcie swoje brudy a biednych ludzi pracy zostawcie w spokoju.
~pali oszust 28-07-2010 16:26
platforma oszustów po
~ekoeko 28-07-2010 16:38
Solidarność wraz z PiS od lat nic nie robi tylko "obnosi trumny". Wypaczone spojrzenie na rzeczywistość. Panowie ze stołków i do pracy. Ktoś kto całe życie żyje wyimaginowanymi problemami nie pracą szuka właśnie takich tematów do rozważań. P.S Co oznacza skrót PiS? Polecieli i Spadli nic dodać nic ująć
~prawda_na100 28-07-2010 16:48
a wszyscy patrzą w Palikota podczas gdy nikt nie widzi tego jakie zadłużenie w kraju i reformy się szykują - na niekorzyść różnych klas zawodowych lub ogółu - Palijoint nie mówi tego co każdy myśli bo ja tak nie myślę, a więc 1 wyjątek od urojonej w głowie reguły już jest
~xxx 28-07-2010 17:36
panie Franciszek tchórzem to może był pana ojciec,a pan jest darmozjadem i nierobem ,który tylko patrzy żeby się nachapać pod płaszczykiem solidarności ,a jeśli pan chce to mogę podać redakcji jelonki wszystkie moje dane i mogę się z panem spotkać w cztery oczy i napluć panu w twarz.A jak pan taki wielki obrońca pracowników to ciekawe co pan zrobił dla pracowników ORŁA z mysłakowic jak nie dostawali pieniędzy, a gdzie pan był jak ludzie w obozie drexmajer mdleli przy taśmach,a gdzie pan był jak biedronki traktowały ludzi jak niewolników NO GDZIE??ALE idę o zakład ,że jak są imprezki miejskie to nie opuszcza pan żadnej.Poza tym zadałem sobię trud i przeczytałem pana wpisy i jest to typowy polityczny bełkot dużo krzyku,słów a życie biegnie dalej.
~Tolerancja 28-07-2010 17:37
Nie miałem okazji oglądać "Teatru Dnia Ósmego" więc ciemnogrodzie dajcie a potem oceniajcie, a z wypisywania widzę że część jeleniogórzan spaliło by na stosie Janusza Palikota. To na co czekacie ? P-obożna I-nkwizycjo S-odalicjo budujcie szafot.Dziwi mnie jedno co wyniosłeś - łaś z lekcji religii , gdzie w waszych sumieniach Dekalog.
~Tolerancjo 28-07-2010 18:08
Słusznie prawisz przede wszystkim dekalog. Wybaczyć Hitlerowi, Stalinowi, Berii i wszystkim "zasłużonym". Najlepiej jak Cię będą bic po mordzie to nadstaw drugi policzek.
~ 28-07-2010 18:16
Palikot to jest taki kiler do wynajęcia. Tuskowi przeszkadza PIS to Palikot tłucze w Kaczyńskiego. PO dzięki temu nikt nie patrzy na ręce. Już się chłopaki przymierzają do podwyższenia podatków. Jeśli chodzi o obronę Palikota to uważam, że tylko k...ni go popierają. Dzisiaj atakuje PIS, a jutro być może lekarzy lub kierowców. Hodujecie żmiję na własnej piersi (i za własne podatki).
~Związkowiec 28-07-2010 18:18
Franek, co tak się teraz mądrzysz... masz intratną posadkę ze związkowych składek. Ludzie płacą na takich wałów jak TY i twoi kumple, wierząc, że im Solidarność pomoże. A pamiętasz jak pomogłeś ludzi na bruk posłać z fabryki dywanów w Kowarach? Ty może już nie pamiętasz ale ludzie tak, do dnia dzisiejszego... Wracaj do Krzaczyny, marny T...zu, może tam obronisz swoje miejsce pracy!
~CRZZ 28-07-2010 18:53
Ile "Solidarności" pozostało w Was, "działacze"? Dbacie wyłącznie o własne d.py! Dowalanie wam jest obowiązkiem każdego myślącego Człowieka. Z Solidarnością nie macie NIC WSPÓLNEGO!
teessi 28-07-2010 19:02
Teatr Dnia Ośmego podobno dawał przedstawienia przede wszystkim w kościołach. A może te tercjarki z kółka różańcowego chcą Palikota nawrócić i zabrać na pielgrzymkę do Częstochowy?;-)
teessi 28-07-2010 19:07
To byłaby następna zbłąkana owieczka, cudownie powracająca na łono, które ma coś około 2000 lat... ;-)
~obserwer 28-07-2010 20:11
Pan Franek to moze sam sobie zrobi sepuku-muzdzku .Pisor jeden
~aktor 28-07-2010 20:29
teatr musi być pisuarny i faszystowski jak cała organizacja siepaczy z pisu,czyli bolszwicka z krzyżem w ręku inaczej to jest porażka
~Franciszek K 28-07-2010 20:44
xxx zapraszam do spotkania i to jak najszybciej. Zobaczymy czy faktycznie jesteś taki odważny żeby napluć sobie w oczy Zapraszam do plucia również pseudo "Związkowca" i komucha CRZZ -ta
~zwątpienie 28-07-2010 20:48
Tak to prawda inteligenyni ludzie nie głosowali na PO a Palikota nie słuchają , To komediant opłacany przez PO. Teraz zobaczycie jak dadza nam popalić PO. Ale ludzie nawet gdy do garnka nie będą mieli co włożyć i tak kochają takich Palikotów , Mirków i podobnym sciemniaczom to jest dla Nich lekarstwo na niedostatek. Jak tu żyć w tym kraju ,to mój dom.
teessi 28-07-2010 20:52
Aktor, nie obraź się, ale trochę bełkot ci wyszedł zamiast komentarza, chyba źle słyszałeś suflera ;-)
dolnoślązak 28-07-2010 20:58
Zwracam się do księdza od Erazma i Pankracego, czy istnieje jakiś sposób ażeby obejść bokiem te obchody ? Czy ksiądz zamierza dalej uczestniczyć w tym komitecie organizacyjnym? Po co teatr skoro już teraz mamy reality show.
~Wienio 28-07-2010 21:12
Franiu... puknij się w głowę, może klepki Ci się nastawią. Solidarność nie jest ani Twoja, ani Pis-u. Pomyśl o tym!
~normalność 28-07-2010 21:19
Jakoś nie znalazłem tu ani jednego zdania pana Franciszka K. o tym, co jako "obrońca robotników" zrobił choćby właśnie dla tych ludzi z "Orła" czy "dywanówki". Czy to faktycznie można zbyć tu milczeniem? Jak ktoś nie ma argumentów, stara się, jak widać, krzykiem "załatwiać" adwersarzy. Czy pan wie, dlaczego bęben jest taki głośny? Bo w środku jest pusty !!! A może jednak spokojnie pan ludziom odpowie?
~Franciszek K 28-07-2010 21:37
O tym co NSZZ Solidarność zrobiła i robi dla pracowników Orła proszę pytać pracowników tego zakładu. Myślę, że przedstawią zainteresowanym faktyczną sytuację
~CH.W.D.P. 28-07-2010 21:45
O CZYM WY GADAACIE TAK ZAWZIĘCIE TUTAJ??? BO MI SIĘ NIE CHCE CZYTAĆ...
~Jelenia Góra 28-07-2010 21:49
Cóż...widać, że Jelenią Górę trzeba zakopać...razem z większością mieszkańców. Panie Franciszku...podziwiam Pana spokój i życzę spokojnej imprezy....bez partyzantki ze strony "frustratów" jak mawiał Bartoszewski.
~pecunia 28-07-2010 21:52
Ile to tam ma teraz przewodniczący regionu - 3 średnie krajowe?? To tak koło 9 patyków. To dużo patrząc na zaangażowanie, szkoda tylko że nie w kwestii praw pracowniczych. Jak pojawiały się artykuły dotyczące sytuacji w niektórych jeleniogórskich zakładach, to nie widziałem takiej aktywności w komentarzach Pana Franciszka
~normalność 28-07-2010 21:53
Panie Franciszku. Aż taka skromność, czy ucieczka przed prawdą? Faktyczna sytuacja jest taka, że setki ludzi zostały bez środków utrzymania. Czy o to chodziło NSZZ Solidarność? A co konkretnie w tej sprawie zrobił pan?
~Schengen 28-07-2010 22:01
Znam Pana Franciszka - szefa Solidarności i bardzo szanuję. Zrobił i robi wiele dla ludzi w okolicy wiele. Zarówno jako przewodniczący jak i prywatnie. Zawsze miły grzeczny i uczynny. Ale koniec pochwał. Zdumiewa mnie reakcja. Tu pytania: czy zapomniał o niezależności myśli i poglądów?, czy nie miał wcześniej wiedzy przy wyborze artystów?, czy dostał "korygujący" telefon ?. Panie Franciszku ! poglądy mogą różnić, ale gdy stanowią o kastracji w dziedzinie kultury i sztuki to zaczyna być smutno.... Nadal pełen szacunku dla Pana Pracy i Wysiłków. Schengen.
~Jelenia Góra 28-07-2010 22:02
normalność, pecunia...co wiesz o zaangażowaniu Solidarności w sprawy pracownicze?...proszę o konkretne zarzuty, bo z tego co czytam to nie wiecie o czym piszecie. Proszę o konkretne zarzuty !!! A może jesteście jednymi z tych co rzucają oskarżeniami na lewo i prawo?.
~pecunia 28-07-2010 22:09
Jelenia Góra alisa Franciszek K - a pokaż mi gdzie są komentarze szefa "S" przy okazji artykułów o Drexie, zadymie w pewnej ochroniarskiej firmie przy przejmowaniu pracowników.. takich przykładów mogę przytoczyć jeszcze kilka.
~normalność 28-07-2010 22:14
"Jelenia Góra" - czy tu ktoś kogoś oskarża? Zdaje się, że jest odwrotnie, właśnie w celu uniknięcia odpowiedzi na zadane pytania! Może prościej i UCZCIWIEJ było by jednak grzecznie odpowiedzieć, a nie pokrzykiwać? Może gdyby tak choć tyle "inwencji" i zacietrzewienia co tu było włożone przez was w sprawy tychże zakładów, nikt by nie zadawał wam teraz niewygodnych pytań? Skądś ten język znam - to chyba z czasów "wicie, rozumicie". Przyzwyczajenie, czy obowiązujące wzorce?
~Jelenia Góra 28-07-2010 22:16
Przepraszam...a czy to szef Solidarności decyduje czy będzie w Jelonce ?. Jakby Pani była zainteresowana tematem to znalazła by Pani komentarze i konkretne inicjatywy Solidarności na temat Drexa. Jednak widać, że jest Pani zainteresowana tylko oskarżaniem.
~w13 28-07-2010 22:18
wbrew tylu zachwyconych palikotem sa tez tacy ktorzy popieraja Pana dzialania/przew. solidarnosci/ jest to impreza solidarnosci i jak ktos nie chce to niech sie spotyka z para- palikotem kiedy indziej .. ps. mozna zwiazek atakowac i opluwac ale to jest chyba jedyna organizacja ktora jeszce broni pracownikow..zobaczcie jak wygladaja ich prawa tam gdzie nie ma zadnych zwiazków..
NICpoŃ 28-07-2010 22:25
Jelenia Góra - sam się zakop. A może byśmy powrócili do sedna sprawy, czyli teatru. Niestety mam niesmak, że organizacja, która szczyci się walką i zwycięstwem o wolność słowa i swobodę poglądów, ze względu na inny sposób uptrywania osoby gościa (nazwiska nie podam, bo szkoda na niego mojej klawiatury), soposobu jego wyrażania poglądów przez grupę artystów nakłada na nich "klątwę". Panie Przewodniczący Solidarności - przecież oni płyną pod prąd jak wy trzydzieści lat temu!!!
~normalność 28-07-2010 22:27
Panie "obrońco" "Jelenia Góra" - Dlaczego nie potraficie grzecznie odpowiedzieć lub wskazać to wszystko, co pan w swej wypowiedzi poleca zainteresowanym? Prościej i "poważniej" jest tu pokrzykiwać na pytających? Czy proste pytanie jest aż tak dla was trudne , a grzeczna odpowiedź pytającym aż takim dla was poniżeniem?
~Schengen 28-07-2010 22:32
Szanowny W 13 ! przypomnij sobie po co powstał TEN Związek ! Dla prawa generowania opinii i przekonań. Jeśli Szef Nszz najpierw poparł, a następnie wycofał się protestując przeciw udziałowi TD8 to skucha. Poparcie Palikota nie przekreśla dokonań twórczych LEGENDY POLSKIEJ NIEZALEŻNOŚCI ! Ludzie opanujcie się. Co do komentarzy odnośnie "Kabelków" (między innymi) to radzę zadać sobie pytanie - "ilu pracowników należało Tam do jakichkolwiek Związków Zawodowych" (jak bida to ratujcie ?) A może ktoś z interlokutorów ma "na papierze" (z pieczątkami itd itp, że jego życie będzie pasmem sukcesów. Wszystkim stronom życzę opamiętania i umiaru....
rymcycymcy 28-07-2010 22:36
Tak wogóle, to z tytułu tekstu można wnioskować, że Solidarność broni Palikota ! :)
~CH.W.D.P. 28-07-2010 22:40
POWIE KTOŚ, O CO TU CHODZI??
NICpoŃ 28-07-2010 22:45
Rzeczywiście aktywność i zaangażowanie Solidarności WOW WOW. Wystarczy tylko wejść na stronę jeleniogórskiej nszz http://www.solidarnosc.org.pl/jgora/ by zobaczyć aktualną działalność – ostatnia informacja z 12.04.2010 r. Informacji dla pracowników ZERO. Jeśli tak wygląda praca związkowa to wiesz Schengen dlaczego w związkach jest tyle osób. Ktoś mądry kiedyś powiedział – już nie czas na sztandary…
~Zapytam 28-07-2010 23:15
jeszcze raz, bo chyba towarzystwo się zagalopowało: co Wam do tego, kogo ktoś zaprasza na swoją 30-kę? Kimże jesteście, że macie czelność gościa znanego z działalności, imienia i nazwiska anonimowo wzywać do rzetelnej i racjonalnej konwersacji. Sikacie ze strachu przed kompromitacją w otwartej rywalizacji na fakty. p...ne wiejskie kundle.
~pecunia 28-07-2010 23:23
@ Zapytam – Za swoją 30 płacisz z własnej kieszeni, a tu idą również pieniądze miejskie, więc z moich podatków. Najlepiej, to niech „S” zrobi własną imprezę za swoje pieniądze i nie będzie poj…..ych komentarzy na forum
~alora 28-07-2010 23:34
Pod pałacem prezydenckim koło krzyża stali ludzie z transparentem: "nie zapomnimy o mordzie naszego prezydenta"... Podeszła do nich starsza osoba i powiedziała: "Trudno będzie o niej zapomnieć, bo taka sama m...a jest jeszcze w sejmie..." a rymcymcy podobnie jak piipi PAŁA z czytania ze zrozumieniem !!!
~alora 28-07-2010 23:39
CH.W.D.P. ! wróć do wspierania sobiepodobnych mętów z ulicy 1 Maja ( określiłeś swój żulerski światopogląd). Cały świat rozuie, że Ty nie rozumiesz (no może jeszcze wesprze Cię "piipi") :)
~Odpowiem 28-07-2010 23:43
Ok. To jest jakiś argument. Miasto może się zatem nie przychylić do wniosku Związku o odwołanie występu a Związek może zrezygnować z publicznych pieniędzy lub wspólnej organizacji imprezy i to jest w porządku. Nie do przyjcia jest natomiast anonimowe zarzucanie gościowi znanemu z imienia i nazwiska braku chęci i odwagi do merytorycznej dyskusji. Na czym ma polegać ta merytoryczność skoro jeden ryzykuje reputację wirtualną a drugi rzeczywistą?
~XxXxx 28-07-2010 23:57
Chyba mówimy o kims innym, pijani jesteście czy co? Poza tym postać Franka jest tu mało ważna bo i dziś jest a jutro go nie ma bo 'życzliwi koledzy' zwalą ze stołka tak jak niegdyś Franco sam piął się na szczyty. Chodzi tu o całokształt tej organizacji, cała ta sitwa solidarnościowa jest problemem. Umiesz liczyć, licz na siebie a nie na związki. Poza tym jakie pracownicy z wielu zakładów naszego regionu mają zdanie na temat 'S' i jej 'działań' to sam zainteresowany doskonale wie. Ludzie plują na wałów bo dziś 'S' nie ma nic wspólnego z tym spontaniczym ruchem z przed 30 lat.
~pecunia 29-07-2010 0:03
@odpowiem. Tak samo jak nie do przyjęcia jest, by osoba pełniąca wysoką funkcje w organizacji, która chce być traktowana w sposób poważny, jako partner w tzw dialogu społecznym - pozwalała sobie (mimo własnego wzburzenia i emocji) na obrażanie forumowiczów od SB-ków i innych "gadów".
~Schengen 29-07-2010 0:05
do "~odpowiem". "Miasto" tym bardziej zasponsoruje "popieraących Palikota". Nie wtym rzecz ! TD8 jest (był) jednostką kulturotwórczą i niezalażną - wyrażającą swoje opinie i sądy (kiedyyś i nadal). Błąd polegał na wsparciu, a jeszcze większy na jego nagłym WYCOFANIU (bocoś podpisali? - co to ma wspólnego z prezentacją???!!!!). Popieram głos odnośnie argumentów związanych z Ś.P. Panią Marą Kaczyńską. Pozdrawiam rozmówców a zacietrzewionym doradzam kropelki....
~normalność 29-07-2010 0:18
Pani/Panie "odpowiem" - Ktoś, kto jest osobą publiczną i podjął się na tym forum "dyskusji", w której zamiast "siły argumentów" używać zaczął wobec adwersarzy "argumentów siły" w postaci inwektyw, sam ryzykuje, że jego reputacja może ucierpieć! Nie wystarczy być "kimś", by mieć rację! Nie wystarczy na kogoś podnieść głos, by wykazać swoją wyższość! Nie wystarczy mieć wielkie mniemanie o sobie, by cieszyć się szacunkiem innych! Na to wszystko trzeba ZAPRACOWAĆ poszanowaniem innych, rzetelnym i uczciwym traktowaniem wszystkiego i wszystkich, a wtedy żadni "obrońcy" nie będą takiej osobie potrzebni. Po prostu - trzeba zejść na ziemię i mieć dużo pokory wobec tych, od których oczekuje się uznania ! Buta niejednego zgubiła, a siłą nikt autorytetu nigdy zdobędzie.
~Odpowiem 29-07-2010 0:36
raz jeszcze: Z pasją obserwuję sytuacje, kiedy ktoś anonimowo powoluje się na autorytet i autorytatywnie lecz wciąż anonimowo poucza innych. Mam zwyczaj czytania pełnej informacji, weryfikowania jej w innych źródłach i czytania wszystkich komentarzy zanim zajmę stanowisko. Nie znam Pana Franciszka. Staję po jego stronie, bo podziwiam spokój i cierpliwość z jakim odpiera agresywne ataki ludzi, którzy stawiając wykrzyknik na końcu każdego zdania zarzycają mu krzykliwość. Obraża kogoś wyzywając od SB'ków? Może nie zauważyłem ale będąc górnikiem nie obrażałbym się kiedy ktoś górnikiem mnie nazywa. Ja nazywam paranoikami tych, którym cierpi anonimowa ambicja. Tych, których gryzie anonimowe sumienie i anonimowo bronić chcą swych anonimowych poglądów, anonimowo oceniając kogoś bynajmniej nie anonimowego.
~ 29-07-2010 0:56
Palikot jest z PO. PO niszczy Solidarność. Jak można wymagać, aby artyści popierający Palikota występowali na rocznicy? Może na rocznicy wyzwolenia Oświęcimia wystąpi zespół neonazistowski? "Platforma Cię kocha czy chcesz tego czy nie".
~normalność 29-07-2010 1:05
Odpowiem - Jedyny argument - to nazywanie kogoś o innym zdaniu SBekiem? Stare, wyświechtane, ale jedyne? Kiedyś używano określenia: "wróg ludu". Może będzie to skuteczniejsze? W sam raz do użytku przez dla takich "obrońców". Sam anonimowy, a innym anonimowości zabrania? Oj, "górniku", "górniku". Kopać, to potrafisz, tylko zważ, żebyś się sam nie zakopał przy tej swej zapalczywości. Pamiętaj tylko, że "prawdziwa cnota krytyk się nie boi", więc w czym upatrujesz zagrożenia?
~socjalista 29-07-2010 7:39
Miejsce obchodów zostało wybrane pochopnie .Nie potrzebnie kler katolicki uzurpuje sobie prawo do organizowania takich cywilnych świąt.W Solidarności byli ludzie różnych wyznań.Uroczystości winny się odbyć na neutralnym terenie.Niebezpieczeństwo tli się że coraz więcej młodych ludzi nie ma pracy,w pracy szerzy się mobbing ,pracownik jest jak niewolnik,co może doprowadzić do następnego buntu.Patrz Grecja ,Francja .
~dysydent 29-07-2010 10:02
"SOLIDARNOŚĆ" = największy przekręt powojennej Rzeczypospolitej
poprawna1 29-07-2010 10:04
1.Zalegalizowanie niezależnych od partii i pracodawców związków zawodowych. 2.Zagwarantowanie prawa do strajku. 3.Przestrzeganie zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku i publikacji. 4.Przywrócenie do poprzednich praw ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 i studentów wydalonych z uczelni za przekonania, zniesienie represji za przekonania. 5.Podanie w środkach masowego przekazu informacji o utworzeniu MKS oraz opublikowanie jego żądań. 6.Podjęcie realnych działań wyprowadzających kraj z kryzysu. 7.Wypłacenie strajkującym zarobków za strajk, jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu Centralnej Rady Związków Zawodowych (CRZZ). 8.Podniesienie zasadniczej płacy o 2 tys. zł. 9.Zagwarantowanie wzrostu płac równolegle do wzrostu cen. 10.Realizowanie pełnego zaopatrzenia rynku. Eksport wyłącznie nadwyżek. 11.Zniesienie cen komercyjnych oraz sprzedaży za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym. 12.Wprowadzenie zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifi
~Paweł 30-07-2010 16:26
lepiej się nie ujawniać ze swoimi przekonaniami politycznymi. to drogo kosztuje.
~flegma 31-07-2010 23:27
on mowi to co wiekszosc mysli
~Schengen 1-08-2010 22:49
ktoś napisał bzdurę: "Palikot jest z PO. PO niszczy Solidarność. Jak można wymagać, aby artyści popierający Palikota występowali na rocznicy? Może na rocznicy wyzwolenia Oświęcimia wystąpi zespół neonazistowski? "Platforma Cię kocha czy chcesz tego czy nie". " Jak wymagać ? - była początkowa akceptacja NSZZ ! A tak ogólnie to piękne porównanie. Jeśliktoś nie zauważył - to (nie broniąc żenującej formy) - Palikot (niekochany również w Platformie) jest "łowcą absurdów i genialniewytyka zakłamania. Ale czy tak naprawdę o Pana Palikota tu chodzi....?
~Kacper 10-11-2010 15:17
Kto kogo popiera w tej chwili jest nieistotne, grunt, że osoby z tego teatru są zasłużone. Oni nie mają klapek na oczach, ludzi normalnych z naszego terenu zapraszam na nowoczesna.org.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group