Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5255
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nie chcą miliona złotych od rządu

Czwartek, 30 października 2008, 9:45
Aktualizacja: 9:46
Autor: TEJO
REGION: Nie chcą miliona złotych od rządu
Kiedy ruiny odzyskają "świetność" z dawnych czasów?
Fot. Archiwum
Niedźwiedzią przysługę zrobiło ministerstwo kultury Wleniowi przekazując milion złotych na renowację murów najstarszej warowni w Polsce – Lenna. Pieniądze trafiły do gminy jednak za późno. Muszą być wykorzystane do końca roku, a samorządowcy podkreślają, że jest to niemożliwe. I zwracają dotację.

O precedensowej sytuacji doniosło Polskie Radio Wrocław. Ministerstwo postawiło Wleń w trudnej sytuacji. Pieniądze miały znaleźć się latem, ale wówczas urzędnicy dopatrzyli się uchybień formalnych, między innymi, braku dokumentu, że średniowieczna forteca jest… zabytkiem.

Kiedy braki uzupełniono, pieniądze przyznano. Ale był już październik, a dotację należy wykorzystać do końca roku. Później – „prezent” przepada. Samorządowcy argumentują, że czas pozostały do 31 grudnia 2008 roku to stanowczo za krótko, aby sprostać wszystkim procedurom związanym z remontem: ogłosić przetargi, doprowadzić do Lenna drogę dojazdową dla ekip, aby te mogły odbudować kamienne mury.

Burmistrz Wlenia Bogdan Mościcki zamierza zatem oddać pieniądze Warszawie licząc jednak, że ministerstwo zrozumie jego gest i zapewni możliwość wykorzystania tych środków w przyszłym roku. Jak zauważa PRW, będzie to jednak mało prawdopodobne: nie pozwalają na takie rozwiązanie procedury budżetowe.

– Kolejna zima może zupełnie zniszczyć podkopane przez archeologów mury historycznej warowni, zawalone na odcinku kilku metrów – podkreśla rozgłośnia dodając, że w staraniach o przedłużenie możliwości skorzystania z dotacji gminę wspiera poseł Marcin Zawiła, który pomógł w uzyskaniu pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
395
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group