Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5948
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie chcą hejtu – jest ich coraz więcej

Wtorek, 11 czerwca 2019, 9:37
Aktualizacja: Środa, 12 czerwca 2019, 15:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nie chcą hejtu – jest ich coraz więcej
Fot. Przemek Kaczałko
"Moja Fundacja" wspierając akcję Fundacji Orange zawitała wczoraj (10.06) do Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze, aby spotkać się z uczniami i porozmawiać z nimi o wszechobecnym hejcie. Uczestnicy akcji edukacyjnej otrzymali symboliczne pomarańczowe sznurówki, które mają rozpropagować szczytną ideę.
Program rozpoczął się od ankietowania rodziców i dzieci oraz podsumowania naszych obserwacji - powiedziała na wstępie Barbara Marszałek-Szurek, dyrektor SP 13, która podkreślała wagę bezpieczeństwa w sieci internetowej, szczególnie w odniesieniu do dzieci. - Jesteśmy małą społecznością. Badania pokazują, że dzieci spotykają się z hejtem w sieci już od 10. roku życia - dodała dyrektorka, która podkreśla, że tego typu akcje, poza godzinami wychowawczymi, również są potrzebne.

Moja Fundacja powstała 2 miesiące temu i póki co realizowała się na rzecz domów dziecka. Obecnie prowadzona jest akcja przeciw hejtowi, a już wkrótce na Górze Szybowcowej odbędzie się impreza dla ojców z dziećmi.

Jest nas więcej - chcemy pokazać dzieciom, że w sieci są nie tylko hejtowani i hejtujący. Dużo więcej ludzi obserwuje to bez żadnej reakcji. Pomarańczowa sznurówka jest symbolem, że nie zgadzamy się z hejtem - powiedział Piotr Karnia, prezes Mojej Fundacji.

Uczniowie przyznają, że spotykają się z hejtem na co dzień, a radzą sobie z tym nie przejmując się słowną agresją i mając poczucie własnej wartości.

Najwięcej hejtu jest na takich stronach jak Facebook - powiedziała Nikola. - Nie można oceniać ludzi na podstawie wyglądu. Myślę, że hejtują, bo zazdroszczą - dodała Ola. - Chcą się dowartościować i hejtują, ale najlepiej nie zwracać na to uwagi - dodał Mateusz.

Jak tłumaczą organizatorzy akcji, kilka miesięcy temu zapytali w sieci, jakimi sprawami powinna się zająć ich fundacja i hejt zdobył najwięcej głosów.

Twoja reakcja na artykuł?

14
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
298
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group