Jelenia Góra: Nie było niespodzianki – Carlos przegrywa

Niedziela, 22 lutego 2009, 1:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lutego 2009, 21:19
Autor: Robert Ciesk / M.B
Carlos Astol Jelenia Góra bez swojej najlepszej snajperki Marty Gęgi uległ Piotrkovii Piotrków Trybunalski 24 : 29 i i pierwszej rundzie play – off spotka się mistrzem Polski SPR Safo Icom Lublin.

Od pierwszych minut spotkania to Piotrcovia ustalała warunki gry. Po pięciu minutach prowadziła 3:1. Jeleniogórzanki szybko wyrównały i dzięki dobrej grze Sabiny Kobzar i Moniki Odrowskiej wyszły na prowadzenie 6:5. Niestety później już było tylko gorzej. Jeleniogórzanki się myliły, a rywalki kontrowały dorzucając co chwilę kolejną bramkę . Mimo dobrej dyspozycji tego dnia bramkarki Agnieszki Szalek, atak Piotrkovii był nie do zatrzymania, o czym świadczy fakt, że na przerwę gospodynię schodziły przegrywając 11:16.

Druga połowa nie przyniosła zdecydowanych zmian, jeleniogórzanki próbowały dogonić rywalki i potrafiły zdobyć bramki, ale słaba defensywa naszego zespołu i dobra skuteczność strzelecka m.in. Agaty Wypych z przeciwnej drużyny, która z samych rzutów karnych zdobyła 9 bramek nie pozwalała na wiele.
Ostatecznie, marzenia o zwycięstwie lub remisie legły w gruzach pod koniec meczu. Mimo, że jeleniogórzanki na minutę przed końcem spotkania nie opuszczały połowy przeciwniczek , to nie udało im się zmniejszyć przewagi i o ostatecznie przegrały 24 :29 .

Carlos Astol Jelenia Góra – Piotrkovia Piotrków Trybunalski 24:29 (11:16)
Carlos Astol: Agnieszka Szalek, Aleksandra Baranowska, Sabina Kobzar 6, Anna Fursewicz 4, Monika Odrowska 4, Marta Dąbrowska 3, Mirella Kaczyńska 3, Marta Oreszczuk 3, Marzena Stochaj 1, Agnieszka Kocela, Małgorzata Buklarewicz.