Niedziela, 28 czerwca
37°C Jelenia Góra
reklamy

Nie będzie ratunku dla pacjentów?

Audio

Czytaj na głos

Autor: carioca 1 min czytania

Tylko 48 godzin tygodniowo będą mogli pracować lekarze po 1 stycznia 2008. Oznacza to znacznie utrudniony dostęp do medyków i kłopoty chorych, którzy już dziś mają dosyć problemów ze służbą zdrowia.

reklamy

Powód ograniczeń to wejście w życie unijnych przepisów, według których pracują lekarze w innych krajach Europy. W Polsce zdarza się, że medyk spędza w przychodniach i szpitalach nawet 70 godzin tygodniowo. Donosi o tym Polska Gazeta Wrocławska.

Dodatkowym lekarzom trudno będzie dać etaty, bo już teraz ich brakuje. Jest wprawdzie wyjście polegające na zaproponowaniu medykom specjalnej klauzuli, która pozwoli im na pracę w dotychczasowym wymiarze godzin. Ale to kosztuje, a szpitale nie mają pieniędzy.

W grę nie wchodzi też system zmianowy. Póki co, szpitale nie znalazły skutecznego rozwiązania problemu, który czeka na wszystkie placówki opieki zdrowotnej.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka