Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6013
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie będzie komu ratować ludzi?

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:13
Aktualizacja: 13:14
Autor: carioca
Fot. Agnieszka Gierus
Zbyt niskie nakłady na pogotowie ratunkowe w Jeleniej Górze mogą poważnie odbić się na kadrach jednostki. Podwyżek nie będzie. Lekarze mogą zrezygnować.

Już teraz działalność pogotowia okrojona jest do niezbędnego minimum. Minęły czasy, kiedy pomocy udzielano tam przez całą dobę, z dyżurem stomatologa włącznie. Teraz ratownicy wyjeżdżają tylko do nagłych zdarzeń i wypadków.

Może być jeszcze gorzej. Jak podało Polskie Radio Wrocław pod znakiem zapytania są podwyżki płac dla pracowników pogotowia, bo placówka nie otrzyma wystarczająco dużo dotacji.

A to oznacza możliwość rezygnacji z pracy lekarzy, którzy są tam zatrudnieni. Przed sezonem zimowym byłaby to fatalna decyzja, bo jeleniogórskie pogotowie ratunkowe swoim zasięgiem obejmuje aż trzy powiaty. A do dyspozycji ma 12 zespółów ratunkowych. Zimą zwiększa się liczba osób przebywających w Kotlinie Jeleniogórskiej z uwagi na sezon turystyczny. Większe jest zatem prawdopodobieństwo wypadków i konieczności udzielania pilnej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Janeck83 26-11-2007 13:57
Właśnie też dlatego ratunkiem może będą śmigłowce wojskowe, które mają stacjonować na Górze Szybowcowej. Nie wiadomo, jak naprawdę będzie z Jeleniogórskim Pogotowiem Ratunkowym. Wiadomo, że lekarz, jak i inni członkowie Pogotowia Ratunkowego jeżdżący w karetkach reanimacyjnych i wypadkowych powinni zarabiać minimum 2 500 zł brutto miesięcznie. Jednak w Polsce to nie możliwe, bo rządy PO są do bani.
~monia 26-11-2007 14:33
"bo rządy PO są do bani" a to sie dopiero okaze bo tak jakby rzadzic to oni jeszcze zbytnio nie zdazyli narzie spijamy pianke z rzadów PiS i mamy to co mamy .
Łużyn 26-11-2007 15:20
Janeck83, co Ty w ogóle bredzisz? Mija dopiero kilka dni od powołania rządu więc nie pleć takich głupot. Jednak to racja, że trzeba zająć się tą sprawą.
zloty666 26-11-2007 16:36
. . . się zdziebełko Janeckiemu83 pomyliły skróty nazw partyji, które tak namieszały służbach publicznych, zamiast PO trza była przesunąć palca lekko w lewo i kliknąć PiS :)
Janeck83 26-11-2007 21:21
Łużyn zobaczymy, jak sprawą dotyczącą Pogotowia Ratunkowego w Polsce zajmie się PO oraz PSL. Ja teraz wiem, że to, co zarabiają ludzie jeżdżący w karetkach reanimacyjnych i wypadkowych w Polsce są grosze w porównaniu z tym, co mogliby oni zarabiać po nowelizacji ustawy dotyczącej zarobków pracowników Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Jednak PO i PSL zapewne nic nie zrobią w tym kierunku...
~EBE 27-11-2007 9:09
Proponuję wszystkim " państwowym lekarzom" dać bilet na zachód, ale bez możliwości powrotu. Dawno standardem jest pomoc lekarska za pieniądze. Państwowa służba zdrowia to fikcja. Pacjent to intruz. Skuteczne leczenie u dobrego lekarza= słona opłata poza strukturami NFZ. A tak na marginesie to znam nauczycieli, inżynierów, ekonomistów handlujacych na bazarach , czy też prowadzących firmy budowlane. Nie pracują w swoich zawodach, bo nie maja satysfakcji finansowej. I nikt się nad nimi nie użala. Natomiast polscy lekarze, to w większości bezduszne święte krowy, majace za nic przysięge hipokratesa. Skoro faktyczne tak mocno bieda zagląda im do oczu to dlaczego żADEN z nich nie porzuci zawodu i nie pójdzie na budowę. Nawet jeleniogórskie firmy na dzień dobry proponuja umowę o pracę i 2000 zł do ręki. Pozdrawiam: EBE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group