Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6490
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie będzie fortuny dla więźnia

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 7 grudnia 2007, 10:10
Aktualizacja: 10:11
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Sąd apelacyjny nie przyznał w czwartek 150 tysięcy złotych odszkodowania Adamowi D., który dochodził swoich praw skarżąc się na ciasnotę w celi. – Nie można więźniów stawiać w lepszej sytuacji niż chorych i wychowanków domów dziecka, którzy również żyją w złych warunkach – uznał sąd.

Pisze o tym piątkowa Gazeta Wyborcza. Sąd nie zaprzeczył, że odbywanie kary w przeludnionych celach może prowadzić do naruszenia godności, ale uznał, że Adamowi D. nie należy się odszkodowanie.

– Według sądu Adam D. podczas procesu nie wykazał "przesłanek krzywdy", czyli nie uściślił, na czym konkretnie polegało naruszenie jego godności. Co prawda mężczyzna przebywał w przepełnionych celach (mniej niż trzy m kw. na osobę), jednak to nie wystarcza, żeby domagać się odszkodowania – podaje GW.

– Sąd wziął również pod uwagę panujące w Polsce warunki, m.in. finansowe. Porównał kłopoty więźniów z sytuacją chorych, którzy muszą się leczyć w złych warunkach, i dzieci z domów dziecka. Podkreślił też, że Adam D. przebywał w takich samych warunkach, jak inni osadzeni. Sąd postawił też pytanie: czy społeczeństwo woli, aby przestępca siedział w więzieniu, czy też – z powodu przepełnienia więzień – przebywał na wolności? – pyta dziennik.

Przypomnijmy: Adam D. siedzi w więzieniu od 2000 roku za handel narkotykami. Skarżył się na ciasnotę w celi wbrew obowiązującym normom oraz poniżające warunki bytowe i higieniczne, między innymi, w jeleniogórskim Areszcie Śledczym, gdzie skazany odsiaduje wyrok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Robert 7-12-2007 11:24
Brawa dla sądu.A sprzedający dzieciakom prochy niech się cieszy że nie musi tyrać w kamieniołomie.
~obserwatorka 7-12-2007 12:19
Wszystkich więźniów skazac na przymusowe roboty w kamieniołomach, sprzątanie ulic, kopanie rowów itd. Niech sobie zapracują na to że mają dach nad głową, jedzenie, tv itd. Skoro pieniądze na nich są z naszych podatków, to niech przynajmniej zrobią coś pozytecznego, niech sprzątają ulice albo pracują w kamieniołomach. Nieraz więźniowie mają lepsze warunki niż niektorzy normalni ludzie, to jest już moim zdaniem przesada. To nie jest sanatorium tylko więzienie,gdzie trafiają przestępcy.
PrYk 7-12-2007 12:30
i bardzo dobrze ! kara to kara i tak ma byc ! To nie Hawaje !
~znw 7-12-2007 12:36
Jakby mu przyznali te odszkodowanie, to ja też proszę, bo byłem w szpitalu, gdzie w pokoju również były 2 łóżka więcej. Ponadto na kolacje słownie j e d e n plasterek kiełbasy + 1 kromka chleba i łyżka po herbacie serka białego. CZY KTOŚ WSPOMONAŁ ŻE: W AŚ w Jeleniej Górze w tych przepełnionych celach mają za darmo!!!!!!. telewizję kablową,telewizor, radio, czajniki bezprzewodowe, łazienki.......PARANOJA ( zabiera się im te dobrodziejstwa jedynie gdy więzień grypsuje, bąź nabroi w pierdlu.....Paranoja....i to wszystko z moich podatków.....
~richthofen 7-12-2007 13:28
Jak sie siedzi caly dzien zamkniety z podobnymi sobie osobami to pozniej takie glupoty do glowy przychodza. A poza tym mozna bylo sobie pare razy do sadu pojechac, popatrzec na dziewczyny za oknem wiezniarki, na protokolantki na sali rozpraw. Wtedy czas szybciej leci, za nasze pieniadze niestety.
~Janek 7-12-2007 14:24
Sąd powienien go skazać na zażycie narkotyków jakie oferpwał dzieciakom do kupienia. Wtedy nie miał by ciasnoty w celi gdyż miałby pojedyńczą celę na zawsze.
anerika 7-12-2007 15:58
Gdyby w więzieniu były takie same warunki jak w sanatorium czy ośrodku wczasowym , chętnie bym tam sama posiedziała jakiś czas. Jednak w więzieniu skazany musi trochę odczuć inne warunki życia. Inaczej nie byłaby to kara, ale darmowe wczasy/ chociaż bez możliwości wychodzenia na zewnątrz/.
~zdziwiony 7-12-2007 18:13
...no dobra. To wytłumaczcie mi, po jakiego czorta robi się wogóle jakieś normy dla więźnia skoro nawet niezawisły sąd ma te normy gdzieś? Zgadzam się z opinią, że taki przestępca powinien sobie CIĘŻKO zapracować na każde dobro, jakie ma w celi (najlepiej w kamieniołomie czy na wysypisku śmieci przy segregowaniu odpadów) ale w końcu Dura lex, sed lex

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group