Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5974
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie bądź obojętny–możesz uratować czyjeś życie

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 9:01
Aktualizacja: 9:07
Autor: 112
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2016/2017” sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPS-u systematycznie sprawdzają miejsca , gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.

- Od początku działań jeleniogórscy policjanci uratowali życie bezdomnym, często nietrzeźwym, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach siedzieli w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te były tak pijane, że nie były w stanie iść o własnych siłach. W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą takie osoby do ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00 bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej górze.

- Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie – dodaje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 19-12-2016 10:39
tak oni tych meneli ratują po to żeby potem ci menele dokuczali normalnym ludziom lub przynajmniej nagabywali o parę groszy na bełcika - no p-o prostu super, fajnie że nasze podatki na takie coś idą, jakby było mało tego że idą na hulanki i swawole polityków
~ 19-12-2016 13:55
Menel nie zawsze był menelem, normalny niekoniecznie do końca pozostanie normalnym...
~ 19-12-2016 23:11
Święta prawda.
THX1138 19-12-2016 23:18
do 13:55 dobra, dobra oni wszyscy tacy biedni chorzy , a tak naprawdę tylko niewielki procent jest bezdomnym z nieswojej winy, do noclegowni mogą zawsze iść wystarczy nie pić , proste kto nie pracuje ten nie pije

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group