Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2942
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nie bądź obojętny–możesz uratować czyjeś życie

Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 9:01
Aktualizacja: 9:07
Autor: 112
Region: Nie bądź obojętny–możesz uratować czyjeś życie
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2016/2017” sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPS-u systematycznie sprawdzają miejsca , gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.

- Od początku działań jeleniogórscy policjanci uratowali życie bezdomnym, często nietrzeźwym, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach siedzieli w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te były tak pijane, że nie były w stanie iść o własnych siłach. W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą takie osoby do ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00 bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej górze.

- Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie – dodaje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group