Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2541
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nie bądź obojętny – możesz uratować czyjeś życie

Środa, 20 grudnia 2017, 6:54
Autor: 112
Policjanci garnizonu jeleniogórskiego wspólnie ze strażnikami miejskimi i pracownikami MOPS, realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2017/2018”, systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Jeleniogórscy policjanci w okresie zimowym ratują życie wielu bezdomnym, często nietrzeźwym, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach siedzą w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te są tak pijane, że nie są w stanie iść o własnych siłach.
W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą takie osoby do ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00 bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

W nocy z 18 na 19 grudnia dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu sprawdzali na terenie gminy Podgórzyn miejsca , gdzie mogą przebywać bezdomni. W nocy temperatura na tym terenie wynosiła -12 stopni. W trakcie sprawdzania tych miejsc, funkcjonariusze w Podgórzynie w opuszczonym garażu, pod kołdrą znaleźli leżącego 62-letniego mężczyznę. Był on pod wpływem alkoholu. Z uwagi na mróz jego życie i zdrowie było zagrożone. Mężczyzna wyraził zgodę na to, aby policjanci przewieźli go do ogrzewali w Jeleniej Górze, gdzie otrzymał ciepły posiłek.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group