Czytających: 13622
Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: NBA Jelenia Góra z awansem do półfinałów

Poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 19:36
W ostatnim dniu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski do lat 13, koszykarze NBA Jelenia Góra zmierzyli się z Twardymi Piernikami Toruń. Obie ekipy miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa i zapewniony awans do półfinałów, więc stawką meczu było pierwsze miejsce w tabeli końcowej turnieju.

Zanim do rywalizacji przystąpiły dwa najlepsze zespołu turnieju w Jeleniej Górze, naprzeciw siebie stanęły zespoły z Zabierzowa i Mrągowa. Ekipa z Warmińsko-Mazurskiego wygrała 85:67 i zajęła ostatecznie 3. miejsce. O zwycięstwo powalczyli podopieczni Łukasza Niesobskiego oraz drużyna z Torunia. W pierwszych minutach lepiej radzili sobie jeleniogórzanie, którzy prowadzili 4:0 i 8:4, ale z każdą minutą goście potwierdzali lepszą dyspozycję. Już po pierwszej kwarcie było 14:30. W drugiej i trzeciej kwarcie przyjezdni odskoczyli jeszcze bardziej, choć skuteczność gospodarzy poprawiała się. W ostatniej odsłonie ekipa Fundacji NBA zmniejszyła straty i mecz zakończył się wynikiem 81:106.

NBA Jelenia Góra – Twarde Pieniki Toruń 81:106 (14:30, 15:26, 27:33, 25:17)

NBA: I. Piotrowski 33, B. Piotrowski 18, Łątka 6, Oleś 6, Janiszewski 5, Czernicki 4, Jaworski 3, Wasik 2, Mochól 2, Ponikowski 2, Szeluk, Głowacki.
TP: Sowiński 28, Gabrych 27, Owedyk 16, Meszyński 13, Parulski 12, Kokot 4, Moszczyński 2, Kmieć 2, Kuligowski 2, Sączek, Cichal.

Organizatorzy turnieju w Jeleniej Górze zadbali o nagrody i wyróżnienia dla zawodników. Do najlepszej piątki turnieju wybrano:
Szymon Knapek (Jura Zabierzów)
Alan Witkowski (AS Mrągowo)
Borys Piotrowski (NBA Jelenia Góra)
Tymon Owedyk (Twarde Pierniki Toruń)
Dominik Meszyński (Twarde Pierniki Toruń)

Wręczono również nagrody indywidualne:
Igor Piotrowski (Jelenia Góra) - najlepiej asystujący (14 asyst)
Gustaw Leonowicz (Zabierzów) - najlepiej zbierający (52 zbiórki)
Tymon Owedyk (Toruń) - najlepszy strzelec (67 punktów)
Oliwier Parulski (Toruń) - MVP turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Twarde Pierniki Toruń - 6 pkt.
2. NBA Jelenia Góra - 5 pkt.
3. KS AS Mrągowo - 4 pkt.
4. Jura Basket Zabierzów - 3 pkt.

Ekipy z Torunia i Jeleniej Góry wywalczyły awans do półfinałów. Rywalizacja w grupie C, to jeden z ośmiu turniejów ćwirćfinałowych Mistrzostw Polski do lat 13. Z grupy A awansowały Swiss Krono Żary i TKM Włocławek, z grupy B: Pyra Poznań i Piotrówka Radom, z grupy D: WKK Wrocław i Spójnia Stargard, z grupy E: AK Komorów i Ósemka Wejherowo, z grupy F: Brwinowska Akademia Koszykówki i Niedźwiadki Przemyśl, Bryza Kolbudy i Basket Team Suchy Las, a z grupy H: Bazyliszki Warszawa i Korona Kraków.

Patronat medialny nad turniejem miał portal Jelonka.com.