Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7684
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nawałnica w Jeleniej Górze bez większych szkód

Wtorek, 22 czerwca 2021, 10:18
Aktualizacja: 10:20
Autor: WAC
Powiat: Nawałnica w Jeleniej Górze bez większych szkód
Fot. MT
Około 30 razy interweniowali strażacy w sytuacjach związanych z intensywnymi opadami deszczu oraz gradu jakie przeszły wczoraj (21.06) nad Jelenią Górą.

Na szczęście deszcz choć intensywny był dość krótkotrwały. Dlatego mimo kilku spiętrzeń wody w rzekach i potokach, zwłaszcza w miejscowościach gminy Stara Kamienica oraz w Piechowicach, nie doszło do zalania posesji. Większych szkód nie poczynił też opad gradu.

W różnych miejscach w Jeleniej Góry zatkane studzienki kanalizacyjne nie były w stanie odbierać nadmiaru wody i musiały zostać pilnie przeczyszczone przez pracowników Wodnika. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło przy jednym z bloków przy ul. Kiepury. Woda, która zalała parking przed budynkiem omal nie wdarła się do mieszkania na parterze zajmowanego przez osobę niepełnosprawną. W tej sytuacji strażacy musieli pod balkonem lokalu ułożyć zaporę z worków z piaskiem, co zapobiegło podtopieniu mieszkania.

Strażacy musieli też wypompowywać wodę z pomieszczeń w Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Grunwaldzkiej. Doszło tam do zalania kilku sal lekcyjnych oraz szatni.

Twoja reakcja na artykuł?

2
5%
Cieszy
4
11%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
8%
Smuci
3
8%
Złości
24
65%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group