Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12445
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nawałnica nas (nie)oszczędziła

Wtorek, 30 lipca 2013, 11:50
Aktualizacja: 12:04
Autor: Angela
Podtopiony samochód na krajowej trójce w Piechowicach, podmyty parter domu w Barcinku oraz powalone drzewo, które zerwało linię energetyczną w Szklarskiej Porębie – to skutki wczorajszej (29.07) nawałnicy w Kotlinie Jeleniogórskiej. Ulewa o wiele więcej szkód zrobiła w innych regionach Dolnego Śląska.

Pierwszy sygnał o wodzie wdzierającej się do budynku mieszkalnego, strażacy odebrali przed godziną 22.00 od mieszkańców Barcinka. Ułożono tam worki z piaskiem na odcinku 15 metrów i udrożniono studzienki kanalizacyjne.

Kolejne zgłoszenie ratownicy odebrali z Piechowic, gdzie na krajowej trójce woda zebrała się w ogromną kałużę, na środku której utknął kierowca z opolskiego. Jego suzuki swift został zalany i zgasł. Po udrożnieniu studzienek strażacy odholowali pojazd na pobliski parking.

Do ostatniej z interwencji strażacy wyjeżdżali pół godziny przed północą. W Szklarskiej Porębie przy ul. Armii Ludowej spadła duża lipa, która złamała słup energetyczny i zerwała linię. Dlatego na miejscu poza strażą pożarną było również pogotowie energetyczne.

- W porównaniu do innych regionów Dolnego Śląska, nawałnica nas oszczędziła – mówi starszy kapitan Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – O wiele większe straty odnotowano w Leśnej, Olszynie lub Lubaniu – dodaje strażak.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group