Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7654
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nawałnica, ale spokojna

Wtorek, 15 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2007, 8:18
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Nawałnica, ale spokojna
Fot. Archiwum
Gradobicie i potężna wichura nie spowodowały poważniejszych utrudnień.

Trwająca kilkanaście minut nawałnica, która w nocy przeszła nad Jelenią Górą i regionem, nie spowodowała, według piewszych szacunków, dużych szkód, ani utrudnień na drogach.
– Skutki gwałtownych zjawisk atmosferycznych nie wymagały interwencji straży pożarnej – mówi mł. kapitan Tadeusz Pękalski z Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze.
Strażacy nie mieli wezwań do zalanych piwnic, choć momentami padało bardzo intensywnie.

Załamanie pogody okazało się jednak niegroźne, choć nieźle nastraszyło mieszkańców.
Nawałnica zerwała się w nocy około godziny pierwszej. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyły bardzo silne porywy wiatru oraz gradobicie. Lał deszcz.
– Grad miał około trzech centymetrów średnicy. Potłukł mi szklarnię oraz zniszczył rośliny, które właśnie wschodzą na rabatach – mówi Mirosław Federowicz, jeden z działkowców.

W Jeleniej Górze nie było też awarii linii energetycznych, które mogły się zdarzyć w nocy w pobliskich miejscowościach. Póki co, wszystko działa normalnie. Zrobiło się tylko o kilka stopni chłodniej, a spadek temperatur ma towarzyszyć mieszkańcom miasta i Kotliny Jeleniogórskiej przez najbliższych kilka dni.
Wszystko wskazuje na to, że w kalendarzu „poprzesuwały się” tzw. zimni ogrodnicy i Zośka (15 maja). Uważane za najchłodniejsze dni w maju, w tym roku były wyjątkowo gorące i parne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group