Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3102
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Naukowy zawrót głowy w Gimnazjum nr 3

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 stycznia 2015, 7:49
Aktualizacja: 20:19
Autor: Mea
Fot. Mea
Grupa uczniów z klas V i VI jeleniogórskich podstawówek wzięła udział w zajęciach pod hasłem „Naukowy Zawrót Głowy”, które odbyły się wczoraj (10.01.) w Gimnazjum nr 3. – Organizujemy zajęcia, by wypromować naszą szkołę i pokazać, czego dzieci mogą u nas się nauczyć – mówiła Małgorzata Jacheć, nauczycielka chemii. Kolejne zajęcia odbędą się w lutym.

Najpierw odbyły się pokazy fizyczno-chemiczne wraz z wykładami. - Prezentowałam m.in. reakcje jonowe, dzięki którym powstała substancja podobna do krwi, wykorzystywana w efektach specjalnych podczas kręcenia filmów - mówiła Małgorzata Jacheć.

- Zaprezentowałem dzieciom kondensator, służący do gromadzenia energii elektrycznej. Robiliśmy również doświadczenia w próżni - powiedział Artur Zowczak, nauczyciel fizyki.

- W naszym gimnazjum prowadzimy dodatkowe zajęcia teatralne, dlatego z naszymi przyszłymi uczniami zrobiliśmy różne scenki na zadany temat – opowiadała Joanna Peczenenko, nauczycielka języka polskiego.

Dzieci były bardzo zainteresowane poznawaniem szkoły, nauczycieli i form edekacji. Chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych.

- Bardzo fajny pomysł, bo jeszcze nie wybrałam gimnazjum, do którego pójdę po ukończeniu podstawówki, a dzięki takim spotkaniom mogę zobaczyć jak tu jest. Byłam również na poprzednich zajęciach, na których wykonywaliśmy różne rzeczy plastyczne np. bałwanki ze skarpetek, czy też aniołki z makaronów – mówiła Agata z Jeleniej Góry.

- Podobało mi się doświadczenie z balonem, który rósł na naszych oczach przez poszerzanie się powietrza w próżni. Ciekawe było też przebarwianie się przezroczystych płynów, dzięki reakcjom chemicznym, na kolor czerwony i żółty. Fajne były wyładowania elektryczne – relacjonował Michał z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 11-01-2015 14:12
Świetna oferta!!! Gratuluję pomysłu!!!
~abso 11-01-2015 14:23
Mogę powiedzieć od siebie tylko tyle że kiedyś chodziłem do tego gimnazjum, o ile przedstawiona oferta fajnie wyglada, będa mówić ze na lekcjach bedą pokazywane doświadczenia tak się dzieciaki zdziwią jak przyjdzie co do czego. Do lekcji fizyki nie ma się co za bardzo przyczepić bo są bardzo fajnie prowadzone przez p. Zowczaka, natomiast chemia z p. Jacheć będzie ich jednym z bardziej znienawidzonych przedmiotów, multum wzorów itd. które się okażą nieprzydatne.
~nat 12-01-2015 13:03
A ja się nie zgodzę - też jestem absolwentką tego gimnazjum i wspominam ten czas jako najlepszy z lat szkolnych. Chemia z Panią Jacheć łatwa nie była, bo jest nauczycielką wymagającą - dzięki temu nie miałam problemów później. Doświadczenia były, lekcje ciekawe, wzory są - ale ze zrozumieniem ich nikt nie miał problemów, bo Pani Jacheć do każdego potrafiła z wiedzą dotrzeć. Najlepsze gimnazjum pod każdym względem! Pozdrawiam wszystkich nauczycieli i absolwentów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group