Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6308
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Naukowy zawrót głowy w Gimnazjum nr 3

Niedziela, 11 stycznia 2015, 7:49
Aktualizacja: 20:19
Autor: Mea
Jelenia Góra: Naukowy zawrót głowy w Gimnazjum nr 3
Fot. Mea
Grupa uczniów z klas V i VI jeleniogórskich podstawówek wzięła udział w zajęciach pod hasłem „Naukowy Zawrót Głowy”, które odbyły się wczoraj (10.01.) w Gimnazjum nr 3. – Organizujemy zajęcia, by wypromować naszą szkołę i pokazać, czego dzieci mogą u nas się nauczyć – mówiła Małgorzata Jacheć, nauczycielka chemii. Kolejne zajęcia odbędą się w lutym.

Najpierw odbyły się pokazy fizyczno-chemiczne wraz z wykładami. - Prezentowałam m.in. reakcje jonowe, dzięki którym powstała substancja podobna do krwi, wykorzystywana w efektach specjalnych podczas kręcenia filmów - mówiła Małgorzata Jacheć.

- Zaprezentowałem dzieciom kondensator, służący do gromadzenia energii elektrycznej. Robiliśmy również doświadczenia w próżni - powiedział Artur Zowczak, nauczyciel fizyki.

- W naszym gimnazjum prowadzimy dodatkowe zajęcia teatralne, dlatego z naszymi przyszłymi uczniami zrobiliśmy różne scenki na zadany temat – opowiadała Joanna Peczenenko, nauczycielka języka polskiego.

Dzieci były bardzo zainteresowane poznawaniem szkoły, nauczycieli i form edekacji. Chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych.

- Bardzo fajny pomysł, bo jeszcze nie wybrałam gimnazjum, do którego pójdę po ukończeniu podstawówki, a dzięki takim spotkaniom mogę zobaczyć jak tu jest. Byłam również na poprzednich zajęciach, na których wykonywaliśmy różne rzeczy plastyczne np. bałwanki ze skarpetek, czy też aniołki z makaronów – mówiła Agata z Jeleniej Góry.

- Podobało mi się doświadczenie z balonem, który rósł na naszych oczach przez poszerzanie się powietrza w próżni. Ciekawe było też przebarwianie się przezroczystych płynów, dzięki reakcjom chemicznym, na kolor czerwony i żółty. Fajne były wyładowania elektryczne – relacjonował Michał z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group