Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8363
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Naukobus zawitał do SP 8

Piątek, 13 maja 2022, 12:19
Aktualizacja: 12:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Naukobus zawitał do SP 8
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek i piątek (12-13.05) uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze mają okazję poszerzyć swoją wiedzę w praktyczny sposób, bowiem do placówki zawitał naukobus z Centrum Nauki Kopernik.
To świetna zabawa i nauka - podkreśliła Maria Silbert-Salabura, dyrektorka SP 8. - Jest to projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Do szkół, które się zgłosiły i zostały wybrane - przyjeżdża naukobus z wystawą mobilną "eksperymentuj". Przez dwa dni dzieci korzystają - zarówno najmłodsi z pierwszych klas, jak i najstarsi z ósmych klas - bawią się świetnie - dodała dyrektorka.

Eksponaty do interaktywnej zabawy ustawiono w szkolnej hali. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele - bardzo dobrze się bawili.

Wystawa "eksperymentuj" prezentuje zjawiska fizyczne, ale mamy też człowieka - układankę, gdzie można zobaczyć jak wyglądają nasze narządy. Mamy też łamigłówki, gdzie można potrenować swój mózg - każdy znajdzie coś dla siebie - powiedziała Anna Mioduszewska, animatorka z Centrum Nauki Kopernik. - Część eksponatów nawiązuje do wiedzy nabywanej w szkole, ale niektóre wykraczają poza ten zakres. Mamy np. kulę plazmową, która jest bardzo efektowna - dodała animatorka.

Warto dodać, że Jelenia Góra ma być jednym z miejsc, gdzie powstanie SOWA (Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności), czyli filia Centrum Nauki Kopernik. Planowana lokalizacja to dom handlowy (Dom Dziecka) przy ul. Długiej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group