Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6934
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Nauka może być ciekawa

Sobota, 12 marca 2022, 6:02
Autor: WAC
Mysłakowice: Nauka może być ciekawa
Fot. WAC
O tym, że nauka nie musi być nudna mogli się przekonać uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach. W tej placówce oświatowej przez dwa dni (10-11.03) gościł naukobus, którym przyjechała mobilna wystawa „Eksperymentuj” przygotowana przez Centrum Nauki „Kopernik”.

Wyjazdy naukobusu wraz z edukatorami możliwe są dzięki wspólnemu programowi Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik: „Nauka dla Ciebie”. Adresatami są placówki oświatowe z miejscowości do 130 tysięcy mieszkańców. Podczas wizyty naukobusu uczniowie mają do dyspozycji zestaw 10 eksponatów pozwalających im w formie eksperymentu przekonać się jak przebiegają wybrane zjawiska z zakresu fizyki, matematyki oraz biologii.

O przyjazd do naszej szkoły naukobusu zabiegaliśmy już dwa lata temu – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach Andrzej Dąbek. - Jednak z powodu pandemii jego wyjazdy na wiele miesięcy zostały wstrzymane i dopiero teraz jego wizyta w Mysłakowicach stała się możliwa. Każda z naszych 15 klas miała możliwość przez jedną godzinę lekcyjną poeksperymentować, zapytać o różne zjawiska bez obawy, że mogą coś popsuć lub że nie mogą czegoś dotknąć. Mam nadzieję, że taki wydarzenia pobudzą zainteresowanie naszych uczniów naukami ścisłymi. Być może niektórzy pogłębią wiedzę wybierając się na wycieczkę do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie.
Na naszej wystawie dzieci praktycznie mogą doświadczyć zjawisk, o których uczą się teoretycznie na lekcjach w szkole - mówi Katarzyna Wakuluk z Centrum Nauki „Kopernik”. - Dzieci młodsze dzięki temu co zobaczą, mogą potem łatwiej zrozumieć dany temat gdy pojawi się w starszych klasach. Starsi uczniowie mogą doświadczyć tego co wcześniej znali tylko z książek. Maluchy przyciąga głównie to co się kręci: obrotowe krzesła, toczące się walce, a starszych pochłaniają łamigłówki.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group