Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11462
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nauczyciele z wizytą w ramach „Erasmusa+”

Sobota, 28 października 2017, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nauczyciele z wizytą w ramach „Erasmusa+”
Fot. WAC
W Kotlinie Jeleniogórskiej przebywa grupa nauczycieli z partnerskiego miasta Jeleniej Góry włoskiej Cervi oraz łotewskiego Daugavpils. Pobyt pedagogów pod Karkonoszami, których gości Szkoła Podstawowa nr 10, odbywa się w ramach unijnego programu „Erasmus +”.

Inicjatorami nawiązania współpracy pomiędzy szkołami są Włosi. To oni w ramach swojej edycji programu „Erasmus +” szukali kontaktu z którąś ze szkół w Jeleniej Górze. Z kilku podstawówek, które odpowiedziały na ofertę placówka oświatowa z Cervi wybrała Szkołę Podstawową nr 10. Szkoła z Półwyspu Apenińskiego do partnerstwa zaprosiła też Łotyszy z Daugavpils.

- Myślę, że przy tym wyborze Włosi brali pod uwagę specyfikę środowiska, w jakim funkcjonujemy - mówi koordynatorka współpracy ze strony polskiej Justyna Strączek. - Mamy wprawdzie u siebie uczniów z willowej dzielnicy Czarne lecz także z budynków socjalnych, gdzie występują specyficzne problemy wychowawcze. Pragnę dodać, że temat przewodni współpracy brzmi „Niepowodzenia edukacyjne: innowacyjne strategie i narzędzia” – opowiada.

Główny nacisk projektu położony jest na edukację włączającą, która w tym roku szkolnym jest jednym z priorytetów wyznaczonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Oprócz działań związanych z projektem goście poznają specyfikę polskiej szkoły obserwując zajęcia w „Dziesiątce”.

Poza tym w programie pięciodniowego pobytu Włochów i Łotyszy pod Karkonoszami zaplanowano spotkanie z władzami Jeleniej Góry, krótki spacer po mieście, zwiedzanie Doliny Pałaców i Ogrodów oraz wizytę w Muzeum Karkonoskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group