Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6846
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nauczyciele muzyki jadą do Lipska po doświadczenia

Czwartek, 26 czerwca 2014, 8:53
Aktualizacja: 8:57
Autor: Muz
Region: Nauczyciele muzyki jadą do Lipska po doświadczenia
Fot. Archiwum Szkoły
30 nauczycieli i konsultantów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze wyjedzie do Lipska, by zdobywać nowe doświadczenia w szkoleniu uzdolnionej muzycznie młodzieży w ramach projektu p.t. „Niemiecki system kształcenia muzyków – twórczość J.S. Bacha i R. Schumanna”.

Lipsk jest dla projektów muzycznych wyjątkowym miejscem. Jego historia powiązana jest z wielkimi nazwiskami: J.S. Bach, R. Schumann, F. M. Mendelssohn-Bartholdy, G.Ph. Telemann...

Przewidywane rezultaty udziału w projekcie to: zdobycie wiedzy o systemie kształcenia muzyków w Niemczech i przygotowanie do funkcjonowania na europejskim rynku pracy, nabycie kompetencji międzykulturowych i nawiązanie partnerskiego dialogu z niemieckimi nauczycielami muzyki, nabywanie praktycznej umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim branżowym i dnia codziennego.

W związku z tym planowane są szeroko rozumiane spotkania i konsultacje z nauczycielami niemieckich szkół muzycznych: Wyższej Szkoły Muzycznej i Teatralnej im. Feliksa Mendelssohna - Barttholdy’ego, Szkoły Muzycznej im. J.S. Bacha, Laboratorium Dźwięku Uniwersytetu Lipskiego, Gimnazjum im. Roberta Schumanna.
Organizatorem wyjazdu, zaplanowanego w dniach od 29 czerwca do 6 lipca, jest Państwowa Szkoła Muzyczna im. J. Garści w Jeleniej Górze, a partnerem przyjmującym Dom Europejski w Lipsku.

Projekt jest realizowany ze środków finansowych uzyskanych z Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group