Poniedziałek, 22 czerwca
21°C Jelenia Góra
reklamy

Nauczyciele chcą więcej pieniędzy

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Pedagodzy manifestują w piątek żądając większych podwyżek niż obiecał im rząd. W razie niespełnienia żądań grożą strajkiem podczas matur. Są wśród nich nauczyciele z Dolnego Śląska.

reklamy
reklamy

O manifestacji w Warszawie pisze niemal cała piątkowa prasa. Gazeta Wyborcza zauważa, że Związek Nauczycielstwa Polskiego nie kryje niezadowolenia w związku z postawą policji. Funkcjonariusze rozpytywali bowiem dyrekcje w szkołach, którzy nauczyciele udają się do Warszawy.

– Ustawa o policji zobowiązuje nas do zapewnienia bezpieczeństwa na imprezach masowych – tłumaczą gazecie stróże prawa.

W piątek do stolicy ma przyjechać ponad 12 tys. nauczycieli z ZNP, którzy będą domagać się podwyżek większych, niż chce dać rząd. Zamiast po 200 zł żądają co najmniej 600 zł dla najmłodszych nauczycieli stażystów, a ponad tysiąc dla najbardziej doświadczonych. Chcą też prawa do wcześniejszych emerytur – przypomina Gazeta Wyborcza.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka