Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10706
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Natura naturans" w Muzeum Przyrodniczym

Poniedziałek, 4 października 2021, 13:03
Autor: Muzeum Przyrodnicze
Jelenia Góra: "Natura naturans" w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Muzeum Przyrodnicze
Dwudziestu dwóch autorów zauroczonych, zafascynowanych, zainspirowanych naturą zaprasza widzów do kontaktu z ich indywidualną wizją poszukiwań artystycznych. Otwarcie wystawy "Natura naturans" Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików odbędzie się 8 października w cieplickim Muzeum Przyrodniczym. Wystawa będzie czynna do 14. listopada.

Natura naturans a więc natura natury to bodziec, punkt wyjścia tych prac. Źródłem jest natura, która podczas twórczego procesu interpretacji artysty, w różnym stopniu uległa przetworzeniu. Spotkamy tu zatem zarówno realistycznie odtworzoną na płótnie naturę, jak i impresję na ten temat aż do syntezy natury, graniczącej z przedstawieniami abstrakcyjnymi.

Obrazy te stały się pretekstem do dialogu autorów prac z naturą, ale mogą one stać się również pretekstem do dialogu wizji artysty z odbiorcą czego wszystkim nam życzymy.

Agnieszka Adam, Joanna Adamek, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Maka Gadowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Waldemar Kusal, Elżbieta Kwiatkowska, Anna Łącka, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Zofia Piotrowska, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Iwona Sielczak, Hanna Szoll, Halina Truszczyńska i Wiesława Wiśniewska zapraszają do twórczej, odbiorczej interpretacji prac.

Związek PAMiG został założony w 1984 roku. Skupia on artystów różnych generacji z całego kraju, pracujących twórczo w dziedzinie klasycznych plastycznych technik warsztatowych - malarstwo, grafika, rysunek.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group