Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7151
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasze pomysły na eksport do Austrii

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Piątek, 16 listopada 2007, 9:37
Aktualizacja: 15:35
Autor: AGA
Fot. Archiwum
Delegacja Dolnej Austrii gościła w Jeleniej Górze i Mysłakowicach. Samorządowcy z zaprzyjaźnionego z powiatem jeleniogórskim kraju docenili kilka pomysłów swoich kolegów. Niektóre rozwiązania chcą przenieść do siebie.

Organizatorem pobytu deputowanych do Landatgu (odpowiednik naszego Sejmiku Wojewódzkiego) Dolnej Austrii było Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu “Nysa” reprezentowane przez Andrzeja Jankowskiego i Macieja Gałęskiego. 10–osobowej delegacji przewodzili Igeborg Rinke – przewodnicząca klubu radnych OVP (Austriackiej Partii Ludowej) i jednocześnie burmistrz Krems oraz Karl Wilfing – burmistrz miasta Poysdorf.

Wizytę rozpoczęli od spotkania w Domu Tyrolskim. W imieniu władz gminy Mysłakowice delegację powitał zastępca wójta Jerzy Wateha, który poinformował o aktualnej współpracy gminy Mysłakowice z Austrią. W spotkaniu uczestniczył też radny Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój i Marek Mikrut, wiceprzewodniczący rady powiatu jeleniogórskiego.

Delegacja również wizytę w nowej, miejskiej siedzibie Państwowej Straży Pożarnej. Jerzy Sładczyk, komendant Miejski PSP w Jeleniej Górze i Bogdan Kraśnicki, dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP informowali gości o współpracy straży pożarnej i innych służb ratowniczych w Euroregionie “Nysa”. – Deputowani podziwiali rozwiązania organizacyjne i szkoleniowe dla najmłodszych, które chętnie widzieliby u siebie – mówi Marek Mikrut, który jest także prezesem oddziału karkonoskiego Towarzystwa Polsko–Austrackiego.

Goście z Austrii zainteresowani są współpracą turystyczną, kulturalną oraz wymianą doświadczeń w zakresie zwalczania klęsk powodziowych i współdziałaniem służb ratowniczych. – Mamy nadzieję, że różne pomysły i deklaracje zostaną już niebawem wcielane w życie dla dobra austriackich i polskich społeczności – dodaje Marek Mikrut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~czechna 16-11-2007 9:50
No i dobrze ,że coraz więcej delegacji zagranicznych odwiedza nasz powiat i Jelonkę. Zawsze coś z tego się urodzi. Austriacy znają ten region i byli w tym roku z okazji uroczystości 170 rocznicy przybycia do Mysłakowic i na teren naszego powiatu. Pidziwiałam ich na rynku w Jeleniej Górze 16 września. Dziarscy chłopcy ,niech częściej do nas przyjeżdzają.
~podwładny 16-11-2007 15:22
nie Kwaśnicki a Kraśnicki! st.bryg.mgr inż Bogdan Kraśnicki <br><br> <i> poprawione, przepraszamy </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group