Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6356
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nasze ogrodniczki podbijają serca Włochów

Poniedziałek, 11 maja 2015, 7:40
Aktualizacja: Wtorek, 12 maja 2015, 8:29
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nasze ogrodniczki podbijają serca Włochów
Fot. ZSPU i BS
Uczennice jeleniogórskiego technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze już po raz drugi goszczą na dorocznym „Święcie Kwiatów”we włoskim mieście Cervia.

Po zeszłorocznym, mistrzowskim wykonaniu aranżacji skweru miejskiego Cervi, cztery uczennice Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych, Anną Rychlewską już po raz drugi reprezentują nasze miasto na corocznym „Święcie Kwiatów”, kiedy to na skwerach i w parkach miasta przyozdobionych zostaje ponad 50 klombów.

- Jest to czas, w którym ogrodnicy z różnych części Europy, w tym także z Polski, mają możliwość zaprezentowania swoich zdolności. Tym samym jest to ogromne wyróżnienie dla naszych uczennic technikum architektury krajobrazu: Żanety Kwiatkowskiej, Dajany Iwaniak, Emilii Szczeponek i Marleny Krakowskiej – mówi Helena Kasperczyk, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze.

W tym roku uczennice pod czujnym okiem swojej nauczycielki, przygotowały projekt i prowadzą prace nad jego wykonaniem na skwerze miejskim w Cervi – Milano Marittima, tuż przy pomniku Ulrico Sordi, ucznia miejscowej szkoły, zmarłego w wieku 12 lat, który swoją dobrocią i empatią zaskarbił sobie sympatię mieszkańców miasta i na trwałe zapisał się w ich pamięci.

Włoskie „Święto Kwiatów” stanie się także okazją do promowania polskiego ogrodnictwa. Uczennice technikum przygotowały projekt pięciolinii, na której zamiast nut zawisną polskie jabłka.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że nasza szkoła po raz kolejny miała możliwość uczestniczyć w tak znakomitym i obfitującym w nowe doświadczenia projekcie – podsumowuje dyrektor Helena Kasperczyk. – Jestem dumna ze swoich uczennic - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group