Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 12087
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nasze miasto po mistrzowsku roztańczone

Piątek, 15 listopada 2013, 7:19
Aktualizacja: 7:23
Autor: UM
Jelenia Góra: Nasze miasto po mistrzowsku roztańczone
Fot. UM
Sezon taneczny właściwie się rozpoczyna, ale równolegle sumowane są efekty turniejów tanecznych w Polsce, jakie odbywały się w roku 2013. Z ocen wynika, że chociaż w rankingach turniej rozgrywany w stolicy uzyskał nieco więcej tzw. punktów przeliczeniowych (wg skomplikowanej skali Polskiego Towarzystwa Tanecznego, bo 1,9), to „Karkonosze OPEN” był zdecydowanie większy i skupił więcej par, a w rankingu odbiega niewiele – 1,7 pkt.

- W takich ocenach liczy się wszystko, m.in. ile par z pierwszej pięćdziesiątki tancerzy świata wzięło udział w turnieju, ilu było sędziów z zagranicy, itp. – powiedział Kazimierz Kurzak, właściciel Szkoły Tańca i organizator Turnieju.

– Jelenia Góra jest w trudniejszym położeniu, choćby dlatego, że nie sposób rywalizować ze stolicą, a wygoda dla sędziów i tancerzy, którzy mają lotnisko niemal pod salą taneczną też jest oczywista. Ale… w Jeleniej Górze mieliśmy 5 par z „top 50” (z Rosji, Hiszpanii i Niemiec), a także jedenaścioro sędziów z zagranicy. W przyszłym roku reprezentacja najlepszych par będzie większa, a sędziów spoza Polski będzie trzynaścioro. Wprawdzie to jest dla nas problem z transferami z lotnisk i gwarancją noclegu o odpowiednim standardzie, ale jestem przekonany, że z tym sobie poradzimy. A chciałbym, żeby jeleniogórski „Karkonosze OPEN” był po raz trzeci, jak w 2012 i 2013 – największym turniejem tańca w Polsce – dodał Kazimierz Kurzak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
1081
Tak
88%
Nie
8%
To zależy od pogody
5%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % drogi S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Alicja w Krainie Czarów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group