Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7645
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Nasze góry zadeptane

Czwartek, 3 września 2009, 8:18
Aktualizacja: 8:18
Autor: TEJO
KARKONOSZE: Nasze góry zadeptane
Sierpniowi turyści odpoczywają na Śnieżce.
Fot. Ania
Tłum turystów na karkonoskich szlakach w sierpniu skorzystał z wyjątkowo pięknej pogody w Sudetach.

To temat Polski Gazety Wrocławskiej, która zauważa, że końcówka wakacji była rekordowa pod względem frekwencji turystów dla Karkonoskiego Parku Narodowego. Miłośnicy górskich wędrówek odbili sobie z nadwyżką czerwcowe i lipcowe pluchy, kiedy to pogoda nie zachęcała do wyjścia w góry. Sierpień pokazał uroki polskiego lata, co skutkowało oblężeniem karkonoskich szlaków.

Ze statystyk wynika, że – kiedy jest ładna pogoda – na Śnieżkę wchodzi ponad 10 tysięcy osób dziennie. Z jednej strony taka frekwencja cieszy, bo turyści spoza regionu płacą za wstęp do KPN. Ale zadeptane góry i szlaki, na których panuje taki tłok jak w centrach wielkich miast, tracą swój urok.

Co więcej, odwiedzający często pozostawiają po sobie śmieci. Nie mają bowiem w zwyczaju – jak to bywa, na przykład w Alpach, czy w słowackich Tatrach – zabierania ze sobą odpadków i pozbywania się ich na dole, w śmietnikach.

Warto o tym pamiętać podczas wrześniowych wędrówek. Jeśli pogoda pozwoli, warto udać się jesienią w góry. Tłoku nie ma, a jesienne barwy sprawią, że Karkonosze będą wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników górskiej fotografii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group