Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2296
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nasze dworce są najgorsze

Piątek, 24 października 2008, 10:02
Aktualizacja: 10:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nasze dworce są najgorsze
Stacja Jelenia Góra Sobieszów
Fot. TEJO
Urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli odwiedzili stacje w całej Polsce. Byli też na 18 dworcach na Dolnym Śląsku i stwierdzili, że u nas jest najgorzej.

To doniesienie portalu gazeta.pl Wśród najbardziej zaniedbanych stacji w „rankingu” znalazł się dworzec w Lubaniu oraz stacje wrocławskie i w Polanicy Zdrój. – Wyniki kontroli są porażające - ponad połowa skontrolowanych miejsc drastycznie nie spełnia nawet podstawowych wymogów sanitarnych i estetycznych. Zdaniem ekspertów po prostu nie są przygotowane do obsługi pasażerów. Poza odstraszającym wyglądem zastrzeżenia kontrolerów wzbudził też stan higieny w toaletach lub zupełny brak sanitariatów – czytamy.

Kontrolerzy NIK – jak wynika z tekstu – nie trafili do Jeleniej Góry. Tu średnią wyraźnie poprawia wyremontowany w tym roku dworzec główny. Niestety, poza nim – brudna rzeczywistość. Stacje w Cieplicach i Sobieszowie wymagają szybkiego remontu. Nie lepiej jest na pozostałych dworcach w regionie jeleniogórskim. Odnawiane są tylko nieliczne i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group