Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7206
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Nasza–klasa przy tablicy inspektora

Środa, 16 stycznia 2008, 7:20
Aktualizacja: Czwartek, 17 stycznia 2008, 7:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Nasza–klasa przy tablicy inspektora
Fot. Archiwum
Dane osobowe około sześciu milionów Polaków, którzy korzystają z serwisu Nasza–klasa.pl są zagrożone, a użytkownicy beztrosko opowiadają o swoim prywatnym życiu wszystkim użytkownikom nie zdając sobie sprawy, że narażają się na niebezpieczeństwo.

Pisze o tym środowa Gazeta Wyborcza zauważając, że większe bazy danych mają chyba tylko serwisy bankowe. Dziennik wspomina o oficerach operacyjnych policji, którzy zostali „zdekonspirowani” przez Naszą–klasę po umieszczeniu zdjęć rocznikowych ze szkół policyjnych.

Portalem zainteresował się Generalny Inspektor, który wszczyna kontrolę serwisu Nasza–klasa.pl Co prawda użytkownicy zamieszczają tam różne informacje całkowicie dobrowolnie, ale nie mają żadnego wpływu na to, do czego zostaną wykorzystane. Faktem jest, że znajomych można zablokować, ale dzieję się to raczej rzadko.

– Dzieląc się informacjami czasami intymnymi lepiej zachować ostrożność i nie popadać w nadmierną szczerość. Różnie się to może skończyć, bo Naszą–klasą zainteresowały się także osoby nieuczciwe, które mogą posiadane informacje wykorzystać w przestępczym celu. A często „klasowicze” prowadzą na portalu coś w rodzaju blogu, gdzie – pod imieniem i nazwiskiem – dzielą się nawet intymnymi informacjami ze swojego życia.

Twórcy Naszej–klasy, wrocławscy informatycy, nie boją się kontroli i podkreślają, że dokładają wszelkich starań, by udostępnione dane użytkowników były bezpieczne. Serwis zachęca jednak, by podać więcej informacji – numery telefonów, numer Gadu–Gadu; zamieścić aktualne i archiwalne zdjęcia. Założyciele portalu przekonują, że dane będą bezpieczniejsze po zainstalowaniu 160 nowych serwerów. Sam proces potrwa do lutego – czytamy w GW.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group