Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8719
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasz region na berlińskich targach „Zielony Tydzień”

Środa, 18 stycznia 2012, 8:30
Aktualizacja: 17:42
Autor: Accipiter
REGION: Nasz region na berlińskich targach „Zielony Tydzień”
Fot. Organizator
W najbliższy piątek wieczorem w Berlinie zostaną zainaugurowane 77. Międzynarodowe Targi Rolno–Spożywcze „Grüne Woche Berlin 2012”. Na dolnośląskim stoisku, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski, zaprezentują się także produkty spożywcze z regionu jeleniogórskiego.

Targi „Zielony Tydzień” są jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa. Pełna oferta imprezy pozwala na zaspokojenie wszelkich kulinarnych życzeń. Na 115 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawowej w berlińskim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC) na stołach będą gościć polskie specjały regionalne i tradycyjne, w tym również z regionu jeleniogórskiego.

Obok specjałów z całego świata, w ofercie Dolnego Śląska znajdą się sery kozie łomnickie z Zagrody Ekologicznej „Kozia Łąka” w Łomnicy. Właścicielami gospodarstwa są: Bożena i Daniel Sokołowscy, którzy mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. wyróżnienie specjalne w konkursie na najlepszy ser 2011 na Ogólnopolskim Festiwalu Nieskończonych Form Mleka „Czas Dobrego Sera” w Lidzbarku Warmińskim. Na targach zwiedzający będą mogli pokosztować trzy rodzaje koziego sera łomnickiego: dojrzewający EKO, „Ritta Łomnicka EKO” i „Twarożek Łomnicki EKO” oraz jogurt kozi naturalny.

Chętni nauki filcowania będą mogli uczestniczyć w pokazie przygotowanym przez Agatę Kowal-Ruschil, laureatkę m.in. nagrody Liczyrzepy 2011 w kategorii najlepszy produkt turystyczny czy pierwszego miejsca w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu w konkursie „najciekawsza działalność pozarolnicza na wsi 2010” w kategorii gospodarstwo, z Gospodarstwa Ekologicznego „Kowalowe Skały” z Wrzeszczyna, w gminie Jeżów Sudecki, w którym prowadzona jest hodowla jedynego stada owiec w Polsce wrzosówki lineburskiej. Podczas berlińskiej imprezy Agata Kowal-Ruschil zaprezentuje filcowanie na mokro wełny z owcy wrzosówki.

Targi otwarte będą dla odwiedzających od najbliższego piątku do 29 stycznia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group