Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10546
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasz region na berlińskich targach „Zielony Tydzień”

Środa, 18 stycznia 2012, 8:30
Aktualizacja: 17:42
Autor: Accipiter
REGION: Nasz region na berlińskich targach „Zielony Tydzień”
Fot. Organizator
W najbliższy piątek wieczorem w Berlinie zostaną zainaugurowane 77. Międzynarodowe Targi Rolno–Spożywcze „Grüne Woche Berlin 2012”. Na dolnośląskim stoisku, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski, zaprezentują się także produkty spożywcze z regionu jeleniogórskiego.

Targi „Zielony Tydzień” są jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa. Pełna oferta imprezy pozwala na zaspokojenie wszelkich kulinarnych życzeń. Na 115 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawowej w berlińskim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC) na stołach będą gościć polskie specjały regionalne i tradycyjne, w tym również z regionu jeleniogórskiego.

Obok specjałów z całego świata, w ofercie Dolnego Śląska znajdą się sery kozie łomnickie z Zagrody Ekologicznej „Kozia Łąka” w Łomnicy. Właścicielami gospodarstwa są: Bożena i Daniel Sokołowscy, którzy mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. wyróżnienie specjalne w konkursie na najlepszy ser 2011 na Ogólnopolskim Festiwalu Nieskończonych Form Mleka „Czas Dobrego Sera” w Lidzbarku Warmińskim. Na targach zwiedzający będą mogli pokosztować trzy rodzaje koziego sera łomnickiego: dojrzewający EKO, „Ritta Łomnicka EKO” i „Twarożek Łomnicki EKO” oraz jogurt kozi naturalny.

Chętni nauki filcowania będą mogli uczestniczyć w pokazie przygotowanym przez Agatę Kowal-Ruschil, laureatkę m.in. nagrody Liczyrzepy 2011 w kategorii najlepszy produkt turystyczny czy pierwszego miejsca w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu w konkursie „najciekawsza działalność pozarolnicza na wsi 2010” w kategorii gospodarstwo, z Gospodarstwa Ekologicznego „Kowalowe Skały” z Wrzeszczyna, w gminie Jeżów Sudecki, w którym prowadzona jest hodowla jedynego stada owiec w Polsce wrzosówki lineburskiej. Podczas berlińskiej imprezy Agata Kowal-Ruschil zaprezentuje filcowanie na mokro wełny z owcy wrzosówki.

Targi otwarte będą dla odwiedzających od najbliższego piątku do 29 stycznia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
754
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group