• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Godz. 11:55
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha
  • Czytających: 6221
  • Zalogowanych: 21
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nasz powiat i Jablonec zacieśniają współpracę

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 26 września 2013, 7:47
Aktualizacja: 10:48
Autor: Mea
Fot. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga wraz z delegacją powiatu uczestniczył w otwarciu Jesiennego Festiwalu oraz obchodach 20–lecia współpracy partnerskiej Miasta Jablonec i Miasta Bautzen.

Wizyta rozpoczęła się udziałem w seminarium na temat przyszłego sezonu programowania projektów Unii Europejskiej w latach 2014-2020, które prowadził czeski przedstawiciel Euroregionu Nysa dr Pavel Brand. W kolejnej części spotkania odbyło się krótkie podsumowanie czesko-niemieckiej współpracy partnerskiej wraz z przemówieniami przedstawicieli Miasta Jablonec n/N i Miasta Bautzen. W spotkaniu łącznie wzięli udział przedstawiciele władz trzech państw, pracownicy urzędów oraz podległych jednostek organizacyjnych strony czeskiej w tym „Eurocentrum Jablonec”, „Kulturalnego i Informacyjnego Centrum Jablonec n/N”.

Na scenie letniej Eurocentrum Jablonec nastąpiło uroczyste otwarcie Festiwalu Jesiennego wraz z przywitaniem wszystkich gości honorowych. W kolejnej części dnia odbył się wernisaż fotograficzny z okazji 20 rocznicy partnerstwa w siedzibie Eurocentrum.

- Zdjęcia niemieckiego fotografa ukazywały codzienne życie, architekturę i najpiękniejsze zakątki Miasta Jablonec n/N oraz Bautzen. Prace te wzbogaciły kalendarz ścienny na rok 2014 wydany przez Miasto Jablonec – zaznaczyła Ewelina Ostrowska z Wydziału Promocji Turystyki i Sportu.

Wizyta stanowiła doskonałą okazję do wielu spotkań i wytyczenia kolejnych dotyczących współpracy zagranicznej, wybiegającej poza kontakty z Miastem Jablonec. – Bardzo ważne było spotkanie z prezydentem Jablonca Petrem Beitlem, podczas którego omówiliśmy sposoby wykorzystania środków unijnych na najbliższy rok. Padł pomysł organizacji dwu- lub trzydniowego Międzynarodowego Rajdu Młodzieży po Karkonoszach z udziałem młodzieży szkół gimnazjalnych. Planujemy też inne projekty. Zaprosiliśmy prezydenta na nasze Karkonoskie Spotkania Turystyczne, które odbędą się już 4 października – mówił Wiesław Dzierzba.

- W czasie spotkania z Petrem Tulpą, członkiem zarządu Województwa Libereckiego wyznaczono terminy październikowe spotkania z wojewodą libereckim – podkreślała Ewelina Ostrowska.

W Festiwalu Jesiennym w Jabloncu n/N, w ramach wymiany Pracowników IT polskich i czeskich, opartej na współpracy partnerskiej powiatu jeleniogórskiego i Miasta Jablonec n/N, uczestniczyli pracownicy Informacji Turystycznej z Karpacza.

- Wizyta połączona ze wspólną promocją Miasta Karpacz i całego regionu jeleniogórskiego oraz zapoznaniem się z harmonogramem i stylem pracy kolegów czeskich była świetną okazją do bliższego poznania się, wymiany doświadczeń oraz określenia nowych pomysłów do realizacji na bazie istniejącej współpracy. Program pracy połączono z programem kulturalnym w ramach obchodów Festiwalu Jesiennego i zwiedzaniem atrakcji Miasta Jablonec n/N. Dodatkowym atutem był udział w koncercie muzycznym w Kościele Św. Anny z okazji 20-lecia partnerstwa – mówiła Ewelina Ostrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
477
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group