Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5319
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nasz powiat i Jablonec zacieśniają współpracę

Czwartek, 26 września 2013, 7:47
Aktualizacja: 10:48
Autor: Mea
Powiat: Nasz powiat i Jablonec zacieśniają współpracę
Fot. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga wraz z delegacją powiatu uczestniczył w otwarciu Jesiennego Festiwalu oraz obchodach 20–lecia współpracy partnerskiej Miasta Jablonec i Miasta Bautzen.

Wizyta rozpoczęła się udziałem w seminarium na temat przyszłego sezonu programowania projektów Unii Europejskiej w latach 2014-2020, które prowadził czeski przedstawiciel Euroregionu Nysa dr Pavel Brand. W kolejnej części spotkania odbyło się krótkie podsumowanie czesko-niemieckiej współpracy partnerskiej wraz z przemówieniami przedstawicieli Miasta Jablonec n/N i Miasta Bautzen. W spotkaniu łącznie wzięli udział przedstawiciele władz trzech państw, pracownicy urzędów oraz podległych jednostek organizacyjnych strony czeskiej w tym „Eurocentrum Jablonec”, „Kulturalnego i Informacyjnego Centrum Jablonec n/N”.

Na scenie letniej Eurocentrum Jablonec nastąpiło uroczyste otwarcie Festiwalu Jesiennego wraz z przywitaniem wszystkich gości honorowych. W kolejnej części dnia odbył się wernisaż fotograficzny z okazji 20 rocznicy partnerstwa w siedzibie Eurocentrum.

- Zdjęcia niemieckiego fotografa ukazywały codzienne życie, architekturę i najpiękniejsze zakątki Miasta Jablonec n/N oraz Bautzen. Prace te wzbogaciły kalendarz ścienny na rok 2014 wydany przez Miasto Jablonec – zaznaczyła Ewelina Ostrowska z Wydziału Promocji Turystyki i Sportu.

Wizyta stanowiła doskonałą okazję do wielu spotkań i wytyczenia kolejnych dotyczących współpracy zagranicznej, wybiegającej poza kontakty z Miastem Jablonec. – Bardzo ważne było spotkanie z prezydentem Jablonca Petrem Beitlem, podczas którego omówiliśmy sposoby wykorzystania środków unijnych na najbliższy rok. Padł pomysł organizacji dwu- lub trzydniowego Międzynarodowego Rajdu Młodzieży po Karkonoszach z udziałem młodzieży szkół gimnazjalnych. Planujemy też inne projekty. Zaprosiliśmy prezydenta na nasze Karkonoskie Spotkania Turystyczne, które odbędą się już 4 października – mówił Wiesław Dzierzba.

- W czasie spotkania z Petrem Tulpą, członkiem zarządu Województwa Libereckiego wyznaczono terminy październikowe spotkania z wojewodą libereckim – podkreślała Ewelina Ostrowska.

W Festiwalu Jesiennym w Jabloncu n/N, w ramach wymiany Pracowników IT polskich i czeskich, opartej na współpracy partnerskiej powiatu jeleniogórskiego i Miasta Jablonec n/N, uczestniczyli pracownicy Informacji Turystycznej z Karpacza.

- Wizyta połączona ze wspólną promocją Miasta Karpacz i całego regionu jeleniogórskiego oraz zapoznaniem się z harmonogramem i stylem pracy kolegów czeskich była świetną okazją do bliższego poznania się, wymiany doświadczeń oraz określenia nowych pomysłów do realizacji na bazie istniejącej współpracy. Program pracy połączono z programem kulturalnym w ramach obchodów Festiwalu Jesiennego i zwiedzaniem atrakcji Miasta Jablonec n/N. Dodatkowym atutem był udział w koncercie muzycznym w Kościele Św. Anny z okazji 20-lecia partnerstwa – mówiła Ewelina Ostrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group