• Sobota, 16 lutego 2019
  • Godz. 22:11
  • Imieniny: Daniela, Danuty, Julianny
  • Czytających: 7948
  • Zalogowanych: 14
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nasz powiat i Jablonec zacieśniają współpracę

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 26 września 2013, 7:47
Aktualizacja: 10:48
Autor: Mea
Fot. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga wraz z delegacją powiatu uczestniczył w otwarciu Jesiennego Festiwalu oraz obchodach 20–lecia współpracy partnerskiej Miasta Jablonec i Miasta Bautzen.

Wizyta rozpoczęła się udziałem w seminarium na temat przyszłego sezonu programowania projektów Unii Europejskiej w latach 2014-2020, które prowadził czeski przedstawiciel Euroregionu Nysa dr Pavel Brand. W kolejnej części spotkania odbyło się krótkie podsumowanie czesko-niemieckiej współpracy partnerskiej wraz z przemówieniami przedstawicieli Miasta Jablonec n/N i Miasta Bautzen. W spotkaniu łącznie wzięli udział przedstawiciele władz trzech państw, pracownicy urzędów oraz podległych jednostek organizacyjnych strony czeskiej w tym „Eurocentrum Jablonec”, „Kulturalnego i Informacyjnego Centrum Jablonec n/N”.

Na scenie letniej Eurocentrum Jablonec nastąpiło uroczyste otwarcie Festiwalu Jesiennego wraz z przywitaniem wszystkich gości honorowych. W kolejnej części dnia odbył się wernisaż fotograficzny z okazji 20 rocznicy partnerstwa w siedzibie Eurocentrum.

- Zdjęcia niemieckiego fotografa ukazywały codzienne życie, architekturę i najpiękniejsze zakątki Miasta Jablonec n/N oraz Bautzen. Prace te wzbogaciły kalendarz ścienny na rok 2014 wydany przez Miasto Jablonec – zaznaczyła Ewelina Ostrowska z Wydziału Promocji Turystyki i Sportu.

Wizyta stanowiła doskonałą okazję do wielu spotkań i wytyczenia kolejnych dotyczących współpracy zagranicznej, wybiegającej poza kontakty z Miastem Jablonec. – Bardzo ważne było spotkanie z prezydentem Jablonca Petrem Beitlem, podczas którego omówiliśmy sposoby wykorzystania środków unijnych na najbliższy rok. Padł pomysł organizacji dwu- lub trzydniowego Międzynarodowego Rajdu Młodzieży po Karkonoszach z udziałem młodzieży szkół gimnazjalnych. Planujemy też inne projekty. Zaprosiliśmy prezydenta na nasze Karkonoskie Spotkania Turystyczne, które odbędą się już 4 października – mówił Wiesław Dzierzba.

- W czasie spotkania z Petrem Tulpą, członkiem zarządu Województwa Libereckiego wyznaczono terminy październikowe spotkania z wojewodą libereckim – podkreślała Ewelina Ostrowska.

W Festiwalu Jesiennym w Jabloncu n/N, w ramach wymiany Pracowników IT polskich i czeskich, opartej na współpracy partnerskiej powiatu jeleniogórskiego i Miasta Jablonec n/N, uczestniczyli pracownicy Informacji Turystycznej z Karpacza.

- Wizyta połączona ze wspólną promocją Miasta Karpacz i całego regionu jeleniogórskiego oraz zapoznaniem się z harmonogramem i stylem pracy kolegów czeskich była świetną okazją do bliższego poznania się, wymiany doświadczeń oraz określenia nowych pomysłów do realizacji na bazie istniejącej współpracy. Program pracy połączono z programem kulturalnym w ramach obchodów Festiwalu Jesiennego i zwiedzaniem atrakcji Miasta Jablonec n/N. Dodatkowym atutem był udział w koncercie muzycznym w Kościele Św. Anny z okazji 20-lecia partnerstwa – mówiła Ewelina Ostrowska.

Czytaj również

Sonda

Czy za akcje ratunkowe w górach turyści powinni płacić?

Oddanych
głosów
909
Tak, w każdej sytuacji
14%
Tak, za bezmyślność
76%
Nie
7%
Nie mam zdania
3%
Głos ulicy
Akcje ratunkowe płatne?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 15.02.2019 r.  
Miej świadomość
Prehistoria – Odc.1 – Ardipitek – Historia na Szybko  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Jak zagłosowali radni?  
Aktualności
Nabór do przedszkoli  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group