Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3515
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasz głos to nasz los. Głosujcie w niedzielę!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 listopada 2010, 15:50
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Udział rodaków w wyborach – z głosowania na głosowanie – jest coraz niższy. Za sukces uważa się osiągnięcie pięćdziesięcioprocentowej frekwencji. Jak będzie w nadchodzącą niedzielę, kiedy będziemy wybierali wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i radnych?

W„Dialogach Jelonki” Mariusz Kokotowski, historyk, nauczyciel i pedagog Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przekonuje naszych widzów, że – niezależnie od opcji politycznej – warto głosować, zwłaszcza w wyborach samorządowych. Od ich wyników zależy bowiem w dużej mierze przyszłość naszego regionu i nas samych.

Na program zaprasza Konrad Przezdzięk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~, 15-11-2010 16:52
ciekawe ze pracownik ZGL tez chce korytko w zasiegu ryjka wiec startuje na radnego, zna problemy mieszkancow bo pracowal albo jeszcze pracuje w zgl tylko dlaczego nie walczyl o niwelowanie problemow mieszkancow tylko sie obijal po katach i stosowal spycholandie za panstwowa pensyjke , korytko w zgl sie wykancza wiec szuka cieplej posadki , obibok jeden , a wez sie za porzadna robote faciu , bo widac jaki z ciebie fachowiec w tym zgl
~0.o 15-11-2010 17:10
pamiętam taki slogan - "nie bądź durny - idź do urny".
znowulogowanie 15-11-2010 21:09
Mój ulubiony nauczyciel!
~piechowiczan 15-11-2010 22:28
Nie głosuję. Nie bedę popierał popapranców nie potrafiących załatac dziur w drodze i uporać się z problemem srajacych na chodnikach i w parku psów.
~głosuje 16-11-2010 4:30
Wiecie co mam 38 lat a pierwszy raz w życiu będę głosować. Będę bo nie chce by znowu wygrały te same układy. Mam dużo sąsiadów, którzy pracują w urzędach i wiem jak to działa mniej więcej.Widzę jak jeden wciąga drugiego na stołki.Jestem kierowcą mechanikiem z zawodu z dużym doświadczeniem złożyłem podanie do "Wodnika" bo były przyjęcia na kierowcę.I wiecie co powiedziałem to kumplowi, którego mama ma stanowisko w urzędzie i co on od razu dostał pracę a ma ten sam wiek i podobne doświadczenie zawodowe.Przypadek? Może ale mam znajomych, którzy właśnie przez układy dostali posady m.in. w "Wodniku" i mówią o tym głośno "słuchaj znajdź układ w urzędzie będziesz miał pracę" dlatego idę na wybory bo to nie jest prywatne miasto tylko nasze jeleniogórzan. Nie wiem jakim będzie Prezydentem Pan Prystrom ale będę na niego głosował. Panie Robercie to jest mój pierwszy głos w życiu wieże w to że wykorzysta Pan go słusznie a jestem gotów za 4 lata oddać na Pana ten drugi.
~zagłosuje 16-11-2010 9:30
Ludzie, nie głosujecie? To dzióbki na kłódkę i pokornie znosić to co i jak ktoś narzuci. Nie komentować i nie narzekać jak się nie chciało choć raz na jakiś czas ruszyć sfrustrowanych "czterech liter".
~zagłosuje 16-11-2010 13:50
Ludzie, nie głosujecie? To dzióbki na kłódkę i pokornie znosić to co i jak ktoś narzuci. Nie komentować i nie narzekać jak się nie chciało choć raz na jakiś czas ruszyć sfrustrowanych "czterech liter".
~2010 17-11-2010 8:34
Jerzemu Łużniakowi i Zofii Czernow zaufałem tylko raz. Ładziński Zbyniu ?
~0 zł 18-11-2010 6:52
Dla Pani Zofii Czernow jeszcze 4 lata i mchem Radna obrośnie. Pana Ładzińskiego Zbigniewa za przynależność tylko do jednej partii i dbanie o swój własny biznes. Dla Pana Jerzego Łużniaka za awansowanie ludzi w UM. Czas to pieniądz , uzbieraliście Panstwo sporą sumkę przez przez te wszystkie lata zasiadając na Grzędzie.
~3xnie 18-11-2010 7:05
Miałem głosować na Prystroma, ale że raczej nie ma szans, nie idę na wybory. Tyle mi z tego co bez tego. W niczym nie pomogą. Oni chcą tylko dorwać się do koryta!!!
~do 3xnie 18-11-2010 9:21
Idz na wybory glosuj na Roberta Prystroma. Sondaze ktore zamieszczono sa falszywe i nieprawdziwe. Powód: wlasnie zniechecic wyborcow RP do glosowania. Sondaz zamiescila "obiektywna" jelonka.... Idz idz i wez znajomych. Jedyne co tym razem potrafili zrobic to opublikowac zmanipulowany sondaz!
~rozsądny 18-11-2010 14:40
Ja mimo tych sondaży idę głosować na Prystroma bo wiem z doświadczenia że te sondaże są sztucznie naciągane przez prasę. Te sondaże to jeden wielki kit wstyd Jelonko że dajecie się tak manipulować jesteście do niczego. Zbiór trefnych informacji dopasowanych do potrzeb polityków jak za komuny. I zgodzę się z resztą polski że jesteśmy czerwoną doliną ale to nie jest wina tylko polityków w głównej mierze mieszkańców oraz i przede wszystkim prasy.Ale są tu ludzie, którzy mają tego dość. Jesteście parobkami ratusza.
~xyz 18-11-2010 14:45
DO~zagłosuje Skoro urzednicy moga sie wstrzymac od glosu to i obywatele tez.Tak wiec nie pisz,ze maja nie komentowac i narzekac,bo ich glos to brak glosu.Czyli nie popieraja zadnego kandydata.
~sowa 19-11-2010 10:59
Niech sie pan nie osmiesza Panie Mariuszu Kotowski niech P.powie mlodziezy to co mi P.powiedzial na spotkaniu wspolnoty ze jest P.czlonkiem grupy antykorupcyjnej sprawdzilam nic takiego tu w J.Gorze nie dziala ,niech mlodziesz wie ze statystyki mowia ze jestesmy jednym z najbardziej korupcyjnych krai,powiem otwarcie ze nie jest P.dla mnie zadnym autorytetem jako pedagog.
~sowa 19-11-2010 11:24
Przeprasam za uzycie nazwiska Kotowski a nie Kokotowski .
~doopa 19-11-2010 13:22
jest pomysł: skoro wszyscy kandydaci obiecują tak wiele, a kazdy coraz to lepsze dobro, to wybierzmy ich wszystkich !!! niech rządzą razem. Diete sie pomiedzy nich podzieli, to akurat wyjdzie na głowę jeleniogórski standard te 980,- z groszami !!! a jaki zysk !! ze 6 miejsc pracy uzyskanych za te same pieniadze !!! i nawet niech obecny też zostanie ... bedzie od "otwierania" ...
~rencista 19-11-2010 20:51
Nie jestem zwolennikiem żadnej partii jestem niewierzący. Patrzę na chłodno na całą kampanie wyborczą, staram się czytać i słuchać, co mają do powiedzenia kandydaci na prezydenta i do rad.I moje pierwsze spostrzeżenia, że niektórzy myślą, że my prości ludzie, jesteśmy pozbawieni rozumu - taki kit nam wciskają, że robi się niedobrze. Ponadto jaka kasa została wydana na te wszystkie plakaty,bilbordy, gadżety - najwięcej przodują w tym, byli radni z tzw. starej gwardii ( np. Malczuk, Gajewski, Obrębalski, Prystrom) - nasuwa się pytanie - skąd mają tyle kasy?! Widać, że za wszelką cenę, chcą dostać się na stołki. Pojawiło się również wiele kandydatów, którzy nigdy nic nie zrobili , a teraz obiecują dosłownie wszystko, są tacy co nigdy sąsiadowi nie powiedzieli dzień dobry, a dziś się miżdzą - brakuję słów. Reasumując - powinniśmy wybierać mądrze, głosować na ludzi młodych, wykształconych, społeczników i nie kierować się jaką partię reprezentują , tylko jakimi są ludźmi i co fakty
~rencista 19-11-2010 20:56
i co faktycznie zrobili. Na prezydenta wybrać realistę, a nie fantastę czy bajkopisarza.
~Zofia K. 19-11-2010 23:05
Ja zagłosuje na p.Robertem Prystroma,który nie będąc prezydentem już pomagał innym i jako jedyny z kandydatów odwiedził wiele dzielnic,które potrzebowały pomocy np. Grota Roweckiego!!!
~Josin 21-11-2010 3:22
Wybory, jak wybory.Walka o władzę na te kilka lat. Pozdrowienia dla p.Mariusza Kokotowskiego.Miałem przyjemność być jednym z jego pierwszych uczniów, w LO wieczorowym, niepowtarzalny klimat, niezapomniane czasy,świetny nauczyciel.1995 rok,eech......;)
~Polak 21-11-2010 13:31
Wybierając patrzcie nie na programy lecz na życiorysy.Ot i cała sztuka.Życzę mądrych wyborów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group