Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6492
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nastoletni rozbójnicy pod kiepskim dozorem

Niedziela, 11 października 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Dwóch szesnastolatków poturbowało swojego kolegę i ukradło mu łańcuszek. Przy jednym z napastników policja znalazła marihuanę, którą ukrył w… majtkach. Wyrostkami zajmował się już kurator, bo w zeszłym roku wzięli udział w pobiciu innych uczniów szkoły.

Do zdarzenia doszło w czasie przerwy w jednym z gimnazjów w pobliskiej Złotoryi. – 16-letni Paweł złapał za ręce swoją ofiarę i wykręcił je do tyłu. W tym czasie drugi z napastników, Mateusz , odpiął z szyi duży srebrny łańcuszek i zabrał go. Pomimo próśb pokrzywdzonego nastolatkowi nie oddali łańcuszka. Wszystkiemu przyglądał się biernie trzeci uczeń – poinformowała policja.

O rozboju poszkodowany powiadomił pedagoga, który wezwał policjantów. Młodzi przestępcy wzięli nogi za pas. Stróże prawa zatrzymali sprawców nazajutrz. Jeden z nich został przesłuchany w charakterze świadka, dwóm pozostałym postawiono zarzut rozboju. Zostali oni zatrzymani w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy.

– Podczas doprowadzenia jeden z zatrzymanych poprosił o możliwość skorzystania z WC. W trakcie załatwiania potrzeby zatrzymanemu z nogawki wyleciała szklana lufka – informuje policja. – Po dokładnej kontroli ujawniono przy nastolatku narkotyki w postaci marihuany. Nieletni schował je do majtek.

Obydwaj przestępcy brali udział w zeszłorocznym pobiciu uczniów w szkole. Za ten czyn kilkunastu uczestników otrzymało dozór kuratora, w tym zatrzymani. O ich losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group