Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 7846
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nastoletni rozbójnicy pod kiepskim dozorem

Niedziela, 11 października 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Dwóch szesnastolatków poturbowało swojego kolegę i ukradło mu łańcuszek. Przy jednym z napastników policja znalazła marihuanę, którą ukrył w… majtkach. Wyrostkami zajmował się już kurator, bo w zeszłym roku wzięli udział w pobiciu innych uczniów szkoły.

Do zdarzenia doszło w czasie przerwy w jednym z gimnazjów w pobliskiej Złotoryi. – 16-letni Paweł złapał za ręce swoją ofiarę i wykręcił je do tyłu. W tym czasie drugi z napastników, Mateusz , odpiął z szyi duży srebrny łańcuszek i zabrał go. Pomimo próśb pokrzywdzonego nastolatkowi nie oddali łańcuszka. Wszystkiemu przyglądał się biernie trzeci uczeń – poinformowała policja.

O rozboju poszkodowany powiadomił pedagoga, który wezwał policjantów. Młodzi przestępcy wzięli nogi za pas. Stróże prawa zatrzymali sprawców nazajutrz. Jeden z nich został przesłuchany w charakterze świadka, dwóm pozostałym postawiono zarzut rozboju. Zostali oni zatrzymani w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy.

– Podczas doprowadzenia jeden z zatrzymanych poprosił o możliwość skorzystania z WC. W trakcie załatwiania potrzeby zatrzymanemu z nogawki wyleciała szklana lufka – informuje policja. – Po dokładnej kontroli ujawniono przy nastolatku narkotyki w postaci marihuany. Nieletni schował je do majtek.

Obydwaj przestępcy brali udział w zeszłorocznym pobiciu uczniów w szkole. Za ten czyn kilkunastu uczestników otrzymało dozór kuratora, w tym zatrzymani. O ich losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group