Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6095
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nastoletni kierujący próbował uciec policji

Czwartek, 2 listopada 2017, 16:36
Autor: 112
Policjanci zatrzymali 17–latka, który nie zatrzymał się kontroli drogowej, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i prawdopodobnie kierował pod wpływem narkotyków. W tym celu pobrano mu krew do badań. Uciekając spowodował wypadek, w którym pasażerka doznała złamania.

W nocy z 1 na 2 listopada 2017 roku policjanci pełniąc służbę w Ścięgnach zauważyli pojazd marki Ford, którego kierowca na ich widok gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej i sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. Dali mu sygnał do zatrzymania, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca nie reagował.

- Uciekał w kierunku Miłkowa, na rondo wjechał z dużą prędkością i próbując z niego zjechać, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Z auta wysiadł 17-letni kierowca oraz 23-letnia pasażerka. Oboje próbowali oddalić się z miejsca zdarzenia. Zostali zatrzymani. W trakcie czynności okazało się, że 17-latek nie posiada uprawnień do kierowania i prawdopodobnie wsiadł za kierownicę po zażyciu środków odurzających. Z kolei pasażerka posiadała przy sobie narkotyki. W wyniku zdarzenia trafiła do szpitala, gdyż doznała złamania - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

O losie 17-latka zadecyduje sąd rodzinny, natomiast 23-latka odpowie za posiadanie narkotyków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group