Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7946
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Następny „Orlik” w sferze marzeń

Czwartek, 8 stycznia 2009, 8:37
Aktualizacja: Piątek, 9 stycznia 2009, 7:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Następny „Orlik” w sferze marzeń
Jerzy Pokój sprowadził na ziemię oczekujących na szybkie wybudowanie kolejnego "Orlika" w Jeleniej Górze.
Fot. TEJO
Wbrew zapowiedziom rychłego wybudowania kolejnego kompleksu boisk szkolnych w ramach programu „Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej nr 10, na taką inwestycję trzeba będzie długo poczekać.

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku z pompą oddano do użytku boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, władze stwierdziły, że w Jeleniej Górze przydałby się jeszcze jeden taki zespół obiektów. – Najlepsze ku temu warunki ma Szkoła Podstawowa nr 10 – mówił prezydent miasta Marek Obrębalski. Nie ukrywano nadziei, że placówka w miarę szybko taki prezent dostanie, tym bardziej, że rada miasta zrezygnowała z koncepcji budowy basenu przy „dziesiątce”, oferując w zamian boiska. Ale sporo wody upłynie w Bobrze, zanim uczniowie zaczną kopać piłkę na nowoczesnej murawie.

– Najpierw musimy zrealizować wszystkie obiekty tego typu w gminach całego Dolnego Śląska, a dopiero potem rozważyć możliwość powstania kolejnego „Orlika” w Jeleniej Górze – mówi Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego. – Inne jednostki samorządu poczułyby się pokrzywdzone, gdyby budowano tu, a nie tam – dodał. Wyraził przy tym nadzieję, że rząd nie zrezygnuje z „drugiego rozdania” pieniędzy przeznaczonych na realizację projektu „Orlik 2012”. Część pieniędzy przekazuje na ten cel także samorząd.

– Boisko przy ZSOiT sprawdza się świetnie. Kiedyś wracałem wieczorem z Wrocławia. Paliły się tam światła, a młodzież grała w piłkę. To najlepszy dowód, że obiekt był bardzo potrzebny – powiedział przewodniczący Pokój. Przy racjonalnym użytkowaniu i dbaniu o murawę może posłużyć nawet do 10 lat. Zespół „Orlika” wskazywali też nasi Czytelnicy jako jedno z największych osiągnięć minionego roku. Wiele na to wskazuje, że w tym uczniowie SP nr 10 i młodzież z sąsiedztwa będzie musiała obejść się smakiem zapowiedzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group