Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5837
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Nasiona dla Ukraińców

Czwartek, 12 maja 2022, 5:57
Autor: UPWr
Wrocław: Nasiona dla Ukraińców
Fot. Użyczone/UPWr
Na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym trwa niezwykle potrzebna i ważna zbiórka, która ma pomóc przeżyć najbliższe miesiące osobom starszym na Ukrainie. Trwa zbiórka nasion warzyw do uprawy w przydomowych ogródkach.

Nasiona trafią do osób starszych, które mimo trwającej wojny zostały w swoich domach lub nie były w stanie z niego wyjechać.

To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia zbiórka, którą w ostatnim czasie organizujemy na uczelni, ale być może najbardziej „przyrodnicza" – kto, jak nie my, ma pomagać w uprawie warzyw? - pyta prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr.

Akcję koordynują pracownicy Katedry Architektury Krajobrazu. Prof. Monika Ziemiańska tłumaczy, że na jej potrzebę wskazali sami mieszkańcy Ukrainy.

Mamy kontakt z pracownikami uniwersytetu w Kijowie i wielu z nich mówiło nam, że na wioskach, gdzie trafia pomoc z Polski, starsze osoby pytają o nasiona warzyw. To dla nich nie tylko szansa na własną żywność w najbliższych miesiącach, ale rodzaj terapii. Zajmą głowę uprawą, podlewaniem... czymś innym niż myślenie o tym, co dzieje się w ich kraju – mówi prof. Ziemiańska.

Potrzebne są nasiona popularnych warzyw, takich, które nie wymagają szczególnych warunków uprawy: ogórki, buraki, słonecznik, marchew, kapusta, fasole, dynie, cukinia, pietruszka, koper, bób i cebula dymka. Można je zostawiać w specjalnych pojemnikach na portierniach uczelni, można również wysyłać pocztą na adres: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. Norwida 25, 50-375 Wrocław z dopiskiem Biuro Promocji.

Zbiórka trwa do 19 maja, dzień później zebrane nasiona wyruszą na Ukrainę.

Twoja reakcja na artykuł?

14
47%
Cieszy
2
7%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
11
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group